חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד
צוותון מס' 63 - אפריל 2012

 

העורך הראשי: אפרים לפיד

 

 

 

 

 

תזכיר הצעת החוק הושלם ע"י משרדי הביטחון, האוצר והמשפטים (החומר נמצא באתר "צוות". לחצו כאן). בהצעת חוק זו מוסדרים הנתונים של העברת הגמלה להצמדה למדד. ההמשך – אישור הממשלה, הגשה לקריאה ראשונה, שנייה ושלישית בכנסת – בשבועות הקרובים. מכל מקום – תחולת ההסדר מ-1 בינואר 2012. ההערכה כי גמר החקיקה יהיה בחודש יוני 2012.

 

נושא ההיוון - לגבי חברים הזכאים לגמר תשלום (גיל 65 ו-15 שנות תשלום וסיום החוב) וכן לגבי נכי צה"ל בכל הגילאים - מוסדר בתקנות הנמצאות עתה בסיכומים אחרונים בין משרד הביטחון והאוצר.

 

פריסת הפיצוי בגין ההסדר החדש לאוכלוסייה המבוגרת - ארגון "צוות" ומשרד הביטחון - היועכ"ל מסכמים מנגנון למתן הלוואות עומדות.

 

המידע הכלול בהצעת החוק הוא המידע המוסמך היחיד ולא כפי שמופץ ע"י גורמים אחרים ב"צוות" ומחוצה לו.


 

 

  

 

נבחרו יו"ר לוועדות הארציות

בישיבת הוועד המנהל שהתקיימה ביום ראשון, 1 באפריל 2012, נבחרו יו"ר הוועדות הארציות, והם:

מוטי בר-דגן - יו"ר ועדת מחשוב
אפרים לפיד - יו"ר ועדת קשרי ציבור והסברה
ירמי אולמרט - יו"ר ועדת קש"ח
אילן דולפין - יו"ר ועדת בריאות
איציק זמיר - יו"ר ועדת כספים
יצחק כחלון - יו"ר ועדת פרט
יצחק לורנס - יו"ר ועדת תעסוקה
אהרון אופיר - יו"ר ועדת פרויקטים ודיור מוגן
שלום בן משה - יו"ר ועדת ערר לפרט
נפתלי שגיא - יו"ר ועדת התנדבות
עזי פרל - יו"ר ועדת נהלים ותקנון
רפי פיליפסון - יו"ר ועדת רכישות
יחזקאל דסקל - יו"ר ועדת זכויות
יענקל'ה לבקוביץ - יו"ר ועדת סניפים וקשר לחברים

יו"ר ועדת הביקורת הארצית - יהודית הר-גד
יו"ר חבר השופטים - עו"ד בן ציון פרחי
סגנית יו"ר חבר השופטים - זהבה גרוס מידן

 

ביטוח החיים הקבוצתי לחברי "צוות"

הסדר ביטוח החיים הקבוצתי שנחתם ב-1988 בין "חבר" לבין חברות הביטוח מגדל וכלל, הסתיים ב-31.3.12, וב-1.4.12 נכנס לתוקפו הסכם חדש בין "חבר" לבין חברת הביטוח "איילון". באתר "צוות" מובאים עיקרי התנאים של הביטוח החדש. לחצו כאן


 

ביטוח הבריאות

במוקד הבריאות של "צוות" ("מדנס") יעבוד צוות מצומצם בתקופת חול המועד וייתן מענה למקרים דחופים בלבד. מומלץ ורצוי לא לשלוח תביעות שאינן דחופות במהלך חול המועד (דהיינו בין התאריכים 6/4/12 -  15/4/12).

 

חברים חדשים ב"צוות"

בחודש מרץ 2012 הצטרפו לארגון "צוות" 72 חברים חדשים. בנוסף הצטרפו לצוות חמישה חברים חדשים מתוך הפורשים הוותיקים. ביטלו הצטרפותם לצוות חמישה חברים. חבר אחד חזר לשירות קבע.

 

 


 


צבי שור
(תא"ל) – נבחר ליו"ר "שראל", תנועת ההתנדבות העולמית לצה"ל. היה היועץ הכספי לרמטכ"ל ויו"ר "צוות".

ראובן דין-אל (סא"ל) – נתמנה שגריר ישראל באוקראינה.
 


 

 

 

לאבי ענטבי (רס"מ) – על קבלת אות מפעל חיים מטעם המרכז הבינלאומי לתקשורת המונים על פעילותו הנמרצת למען הקהילה ביישובי מועצת לכיש. 

 

 

 


סדנאות העצמה לחברי "צוות" דורשי עבודה

יחידת התעסוקה תקיים במהלך השנה מספר סדנאות העצמה לחברי "צוות" דורשי עבודה.

הסדנה מתמקדת בהעצמה אישית לחיפוש והשתלבות במעגל העבודה, וכוללת חלק תיאורטי ותרגול מעשי.

בחודשים אפריל-יוני 2012 יתקיימו סדנאות בכל המחוזות, חברי "צוות" דורשי עבודה המעוניינים להשתתף בסדנאות מתבקשים ליצור קשר עם מנהלי התעסוקה במחוזות הרלוונטיים להם.הענקת תעודות הוראה במסגרת התוכנית "צוות הטובים בחינוך" - שנה"ל תשע"א

ביום 29 במרץ 2012 במכללה האקדמית בית ברל וביום 2 באפריל 2012 במכללה האקדמית לחינוך ע"ש קיי בבאר-שבע נערכו טקסי סיום לבוגרי "הטובים לחינוך" מחזור תשע"א. כיבדו בנוכחותם נציגים בכירים מטעם משרד החינוך, יו"ר ומנכ"ל "צוות", המטה הכללי של צה"ל, משרד התמ"ת, נשיאות המכללות, סגלי ההוראה ומשפחות הבוגרים.

בטקסים הוענקו תעודות הסמכה (הוראה) לחטיבות עליונות לבוגרי לימודי הוראה ל-41 חברי "צוות" / זרועות הביטחון.

מרבית הבוגרים השתלבו במשרות הוראה במערכת החינוך. כל הדוברים שיבחו את התוכנית ואת המעבר החד של הבוגרים מהמעגל הביטחוני רב השנים למערכת החינוך, החיונית כל כך לעתיד טוב יותר במדינת ישראל.
 

 

 

 

5 באפריל 2012 בשעה 9:30 - סמינר אפעל, רמת אפעל – 40 שנה למבצע "איזוטופ"סבנה 1972.
בהשתתפות שלמה גזית (אלוף), בני מיכלסון (אל"מ), רוה"מ מר בנימין נתניהו, לוחם בסיירת, אשר השתתף בשחרור החטופים, שר הביטחון אהוד ברק, שהיה מפקד סיירת מטכ"ל במבצע, אמנון בירן (אל"מ), קמ"ן הסיירת, עוזי דיין (אלוף), שהשתתף במבצע, מרדכי רחמים, לוחם בסיירת.

14 ביוני 2012 - עצרת חטיבה 35 במלאת שלושים שנה למלחמת שלום הגליל, 1982.
בעצרת ישתתפו כל חיילי החטיבה אשר שרתו בין התאריכים 5 ליוני 1982 ועד 1 באוקטובר 1982, כולל הכוחות המסייעים גדוד 795, חיילי מודיעין, חקשב"ים, חיילי חיל הים והנחתות, ארטילריה וחיל האוויר.
המעוניינים מוזמנים ליצור קשר עם הקשל"ח באותה עת סא"ל משה אבן-פז, טל' 057-7522601 או באימייל map_1@bezeqint.net

או עם יובל חלמיש, טל' 054-9402322 או באימייל ns_halamish@bezeqint.net

 

 

 

 

הצגה ליום הזיכרון - "יציאת מצרים"

אסנת, יתומת צה"ל, אביה נהרג בחווה הסינית במלחמת יום הכיפורים, ואחותה, העלו הצגה - "יציאת מצרים", המבוססת על זיכרונותיהן מאותה תקופה. ההצגה היא הצגת יחיד, ויכולה להופיע גם בחללים קטנים. מתאימה לקראת יום הזיכרון ויום העצמאות.
לפרטים: אסנת זיביל, שחקנית ההצגה, 050-8676099.

 

מומלץ להאזנה - שידורים באוניברסיטה המשודרת בגלי צה"ל - צבאות ערב

ההרצאות משודרות מדי יום ה' בשעה 20:30. עורך ומגיש ד"ר דני אשר (תא"ל). ההרצאות עוסקות בצבאות "המעגל הקרוב", מהקמתם, במחצית הראשונה של המאה העשרים, דרך השתלבותם כחלק עיקרי במוקדי העשייה של המדינות הערביות הצעירות לשרות האינטרסים השונים שלהם מבית ומבחוץ, ובייחוד במאבקן לסיכול בנייתו של הבית הלאומי לעם היהודי בארץ ישראל. ההרצאות מתארות גם את שיאיו של המאבק, בסיבובי המלחמה,  כאשר צה"ל, מצד אחד, ומולו, "מעבר לגבעה" ולאורך הגבולות, צבאות ערב.הזכות לדעת

בעקבות הפרסום ב"צוותון", באתר "צוות" וב"רוח צוות" על אודות זכויות חדשות לניצולי השואה, הגיעו עשרות חברי "צוות" שלא ידעו על זכויות אלה, ועמי בר שמח לעזור להם לממש את זכותם בדרכים שונות. כל המתעניין על אודות הזכויות הנ"ל מוזמן להיכנס לאתר "צוות" ולקרא את הכתבה המלאה או לשלוח מסר לעמי בר: amiami70@walla.co.il

 

 

 

 

עמותת חיל החימוש בפעילות מואצת - משוב חזק מהפרסום בביטאון "צוות"

עמותת חיל החימוש מפעילה אתר אינטרנט מקיף ומעודכן הכולל כ-70 אלף עמודי תוכן עם כ-65 אלף כניסות. הקשר של החברים עם העמותה התחזק מאד והצורך של אנשים לחפש חומר מזמן השירות הצבאי צומח מיום ליום.

בעקבות כתבה על העמותה בגיליון 99 של "רוח צוות" פנו כ-500 חברי "צוות" יוצאי חיל החימוש ועדכנו פרטיהם בעמותה.

לחצו לעיון באתר העמותה
לחצו לעיון בכתבה על העמותה

 

 


 

עמותת המודיעין העלתה אתר חדש

המרכז למורשת המודיעין (מל"מ) העלה אתר אינטרנט חדש במקום האתר הוותיק של העמותה. האתר בכתובת:  www.intelligence.org.il עשיר בתוכן וכולל סרטונים, מאמרים בנושאי מודיעין, תמונות ופרקי מורשת והיסטוריה. באתר יכולת חיפוש מתקדמת הן במאגר המידע והן בביטאונים מ-25 שנות המל"מ, בשיטה שבה כל מילה היא מילת מפתח. חלק מרכזי באתר מוקדש להנצחת חללי קהילת המודיעין ודברים שנכתבו עליהם על ידי המשפחות והחברים.
באתר מקום מיוחד לתכנית "ימי חוויה לנוער", שבמסגרתה מארח המל"מ מדי שבוע תלמידי תיכון, בעיקר מהפריפריה, לפרק של מורשת המודיעין.

האתר הוקם בשיתוף פעולה עם המרכז לטכנולוגיה חינוכית (מט"ח).

 

 


 

"הגדה" של חינוך

מאת הרב חניאל פרבר

יש רק שתי מצוות מן התורה בתחום חינוך הילדים, האחת ללמדם תורה, שנאמר "ושננתם לבניך" (דברים, ו', ז'), והשנייה לספר ביציאת מצרים, "והגדת לבנך" (שמות, יג', ח'). 

מצווה מן התורה לספר לבנים על יציאת מצרים. ולכן, בליל הסדר ישנה תשומת לב מיוחדת אליהם. הילדים שואלים מה נשתנה, מקבלים אגוזים וקליות כדי שלא יירדמו. 

מה המיוחד בערב זה מכל ערבי השנה, שבו מתכנסת המשפחה לחוג את החג בהסיבה עם כל סימני הסדר, כאשר קיים דו שיח בין האב לילדיו? 

לרשימה המלאה באתר "צוות"

 

 

 

וידאו "צוות" מציג: מגזין מס' 55
לחצו כאן לצפייה ביוטיוב

 

 

תגובות והערות ל"צוותון" נא שלחו אל: BITAON@tzevet.org.il

 


לוח אירועיםדלג על לוח אירועים

לוח אירועים

עבור לתוכן העמוד