חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד
צוותון מס' 58 - ינואר 2012

העורך הראשי: אפרים לפיד


 

 

 

הושג הסכם על הגמלה

 

אנו שמחים לבשר לחברי "צוות" על השגת ההסכם ההיסטורי בין משרד הביטחון ומשרד האוצר על גמלת גמלאי צה"ל. על פרטי ההסכם נדווח בנפרד.


לאחר מאבק נחוש ואחראי של שנים דאגנו כי גמלאי צה"ל יקבלו את המגיע להם לאחר ששירתו את המדינה בנאמנות שנים רבות.

 

להלן ההודעה המשותפת למשרד האוצר ולמשרד הביטחון בנושא:

 

"בפגישה שנערכה אמש בלשכתו של סגן שר האוצר יצחק כהן ובמעמד מנכ"ל משרד הביטחון אלוף מיל' אודי  שני, ראש אכ"א אלוף אורנה ברביבאי, הממונה על השכר אילן לוין, וסגן ראש אגף תקציבים במשרד האוצר, סוכמו עקרונות וקווים מנחים לקביעת מנגנון עדכון קצבת גמלאי צה"ל.

 

במוקד ההסכמה הצמדת הגמלה למדד, מתן פיצוי בגין השחיקה ומתווה לפריסת התשלומים, אשר יבוצעו מיד עם השלמת הליכי החקיקה.

 

שר הביטחון אהוד ברק בירך על ההסכם, אשר מביא לידי ביטוי את המחויבות הפיקודית והמוסרית שלו ושל הרמטכ"ל כלפי הגמלאים, ומכוח מחויבות זו הורה למנכ"ל משרד הביטחון לממן מחצית מעלות ביצוע ההסכם.

 

שר האוצר ד"ר יובל שטייניץ: "גמלאי מערכת הביטחון וגמלאי המדינה ככלל היוו נדבך חשוב בהתפתחותה של מדינת ישראל לאורך השנים ואנו שמחים להגיע לקו הסיום בסוגיה חשובה זו. סיכום זה מבטא את ההערכה הרבה של  משרד האוצר, צה"ל ומשרד הביטחון לתרומתם הרבה של גמלאי צה"ל לביטחון המדינה".

 

אני מודה לשר הביטחון ברק, לסגן שר האוצר ח"כ יצחק כהן, ליו"ר ועדת העבודה והרווחה ח"כ חיים כץ, ליו"ר ועדת החוץ והביטחון ח"כ שאול מופז, למנכ"ל משרד הביטחון אודי שני, לרמטכ"ל רב אלוף גנץ, לראש אכ"א אלוף אורנה ברביבאי, ליועץ הכספי לרמטכ"ל תא"ל ראם עמינח ולאל"מ איריס דנון על הפעילות החשובה שלהם לסיום הנושא הטעון שנמשך זמן כה רב.

 

בימים הקרובים יכונסו מוסדות "צוות" לעדכון ואשרור של ההסכם. זימון יוצא בנפרד.

 

זה הישג חשוב לחברי "צוות" ולבני משפחותיהם. אני מוצא לנכון להודות לכל החברים בארגון "צוות" שסייעו להישג זה.

 

בברכה,

ד"ר ברוך לוי

יו"ר "צוות"

 

 

 


 

 

 

ההצבעה

 

בשבוע המתחיל ב-15 בינואר 2012 יגיעו לבתיכם מעטפות ההצבעה למוסדות "צוות" (כל הפרטים יפורסמו בהמשך באתר).

 

הנכם מתבקשים לעיין היטב, למלא את הטפסים המתאימים ולהצביע למוסדות "צוות" בדואר או באינטרנט. כך נוכל לחזק את המשך הפעילות של הארגון.

 

כל קול משפיע!

 

 

 

 

הנחיית יו"ר ועדת הבחירות בהקשר לפרסומים בתקופת הבחירות

 

בקשר לתעמולת בחירות ופרסום אישי "בתקופת הבחירות", אני מבקש להרחיב את היריעה, למען הבהרת המותר והאסור בתחום. הפירוט המלא באתר צוות.

 

חברים חדשים ב"צוות"

בחודש דצמבר נקלטו 126 חברים חדשים, אשר פרשו זה עתה משירות קבע, ועוד שבעה פורשים ותיקים. ברוכים הבאים לשורותינו.

 

 


ברכות לחברתנו גיטה גופר להעלאתה לדרגת אל"מ במילואים.

 

 

 

 

 

 

 

צביקה אורן (תא"ל) – נבחר לנשיא התאחדות התעשיינים. היה קצין חימוש ראשי.

 

ד"ר חזי לוי (תא"ל) – מונה מנכ"ל המרכז הרפואי ברזילי באשקלון. היה קצין רפואה ראשי.

 

אמנון הררי (תא"ל) – נתמנה ראש מנהלת תכנית החלל במשרד הביטחון. תפקידו האחרון בצה"ל רלצ"ד בחיל האוויר.

 

אבי שלומי (אל"מ) – מונה למנכ"ל תדיראן טלקום. היה מפקד בכיר בחיל התקשוב.

 

יאיר שמיר (אל"מ) - נבחר ליו"ר החברה הלאומית לדרכים (לשעבר מע"צ). קצין בכיר בחיל האוויר.

 

פרופ' ארנון אפק (סא"ל) – מונה מנהל מינהל רפואה במשרד הבריאות. היה קצין בכיר בחיל הרפואה.

 

 

 

 
 

דיונים על פוליסות הביטוח

 

בימים אלה נפתחים הדיונים עם חברות הביטוח על סעיף הסיעוד בפוליסת הבריאות של "צוות" ובהארכת פוליסת ביטוח החיים.

 

 


 

 

גמלה חודשית לנרדפי הנאצים יוצאי רומניה, לוב, תוניס, בולגריה ושאר אירופה

 

לפני כשנתיים וחצי פסק בית המשפט העליון של מדינת ישראל שלישראלים שעלו מרומניה בולגריה, תוניס, ולוב יש זכות חוקית לקבל גמלה חודשית לכל חייהם כניצולי רדיפות הנאצים. את הגמלה משלם משרד האוצר הישראלי. פרטים באתר "צוות"

 

 

 

 

 

 

 

קורס להכשרת משווקים ויועצים פנסיוניים

 

מוצע בזאת מסלול להכשרת פורשי צה"ל (חברי "צוות") ומערכת הביטחון למקצועות משווק ויועץ פנסיוני. יחידת התעסוקה, בשיתוף פעולה עם האקדמיה לפיננסים של "מגדל שוקי הון", מציעה קורס הסמכה למשווק/יועץ פנסיוני במערך הפיננסי. הלימודים יתקיימו באזור המרכז, במסגרת קורס לימודי ערב במשך פעם עד פעמיים בשבוע, בין השעות 17:00 עד 21:00 (כפוף לשינויים). חברים הרואים עצמם מתאימים לקורס המוצע ומעוניינים להשתתף בו יפנו למנהלי התעסוקה לקבלת פרטים באשר לתהליך ההצטרפות.


 

  


יצא לאור גיליון מס' 6 של ישראל דיפנס בעברית ובאנגלית. באתר גם מידע שוטף על נושאי צבא וביטחון. לחצו כאן

 

 


חודש טבת בלוח השנה היהודי

מאת הרב חניאל פרבר

החודש שאנו מציינים בימים אלה הוא חודש טבת. הוא נפתח בעיצומו של חג האורות, חג החנוכה, המסמל את ניצחון המעטים על הרבים, ניצחון החלשים על החזקים וניצחון האור על החושך.

זהו החודש השלישי מתשרי והעשירי למניין החודשים מניסן. מקור השם מהלשון האכדית - טבתו – שמשמעותו,  טביעה ושקיעה בבוץ מחמת הגשמים. יש הסוברים שהשם בא מהמילה "טובה".

מזל החודש גדי, בו יוצאים הגדיים למרעה. יש הסוברים שגדי מפני שהשמש נמצאת בתקופה זו בחוג הגדי.

בטבת יש מיעוט ימי שמש, למרות שהיום מתארך. עדיין החורף בעיצומו ורבים בו ימי העננות והגשם. במקורות מוסברת תופעת "היעלמות השמש" כדבר חיובי: "טבת, שבט ואדר חמה מהלכת במדבר שלא לייבש את הזרעים"  (פסחים, צד' ב').

במעגליות המאפיינת את עם ישראל, אותו החודש המסיים את חג האורות מוביל לפתיחת "תקופת החושך", החלה במהלך החודש בזמנים ובאירועים שונים בדברי הימים של העם היהודי:

א' טבת - (595 לפנה"ס) יצא מלך יהודה יכניה לגלות עם "החרש והמסגר" על ידי הבבלים (מלכים ב', כ"ד, י"ד).

ה' טבת - (583 לפנה"ס) הגיעה השמועה לעולי בבל על חורבן בית ראשון ועשו "יום שמועה" כיום שריפה (מס' ראש השנה י"ח). כפי המצוין בספר יחזקאל "ויהי בשתי עשרה שנה... לגלותנו בא אלי הפליט מירושלים לאמור הוכתה העיר" (יחזקאל , ל"ג, כ"א).

ח' טבת - (175 לפנה"ס) נשלם תרגום התורה ליוונית (תרגום השבעים). המלך תלמי פילאדפוס, שהיה חובב ספרים, פנה לכהן הגדול בירושלים שישלח אליו 72 חכמים והללו תרגמו את התורה. למרות שהמתרגמים הסתגרו בחדרים נפרדים, לא נבדלו התרגומים זה מזה. דעת חכמים לא הייתה נוחה מתרגום התורה ליוונית, ולדעתם "היה היום קשה לישראל כיום שנעשה בו העגל" (מסכת תענית). הם חששו כי התורה לא הייתה יכולה להיתרגם כראוי ויש סכנה ללשון העברית שתידחה מפני היוונית.

ט' בטבת - לפי המסורת, יום פטירתם של עזרא הסופר ושל נחמיה בן חכליה, שהעלו את ישראל מבבל ופרנסו אותם בכל צרכיהם. עזרא ונחמיה פעלו יחדיו להשיב את עטרת התורה ליושנה לאחר שנשכחה מישראל, וקבעו את האמנה להחלת שלטון ההלכה ביהודה כחוק מדינה.

י' בטבת - (586 לפנה"ס) יום התחלת המצור על ירושלים, בו סמך נבוכדנצר מלך בבל בימי בית ראשון על ירושלים ושם עליה מצור שלוש שנים, עד שהובקעה העיר, בתשעה לחודש תמוז מהשנה השלישית לתחילת המצור. כמובא בספר מלכים ב', כ"ה, י"א: "בא נבוכדנצר מלך בבל וכל חילו על ירושלים ויחן עליה... ותבוא העיר במצור...". יום זה נקבע כתענית עד היום הזה.

לאחר השואה האיומה, קיבלה הרבנות הראשית לישראל את יום עשרה בטבת ל"יום הקדיש הכללי". ביום זה מתייחד העם היהודי עם אחיו ואחיותיו שנטבחו ושנספו במיתות קשות ואכזריות בשואת אירופה בשנים ת"ש-תש"ה ויום מותם ומקום מיתתם אינו ידוע. יש סמליות רבה בכפיפות שני מאורעות טרגיים אלה - ראשית חורבן בית ראשון וניסיון ההכחדה של הבית היהודי בדורנו ביום זיכרון אחד.

 

 

וידאו "צוות" מציג: מגזין מס' 53
לחצו כאן לצפייה ביוטיוב

 

 

תגובות והערות ל"צוותון" נא שלחו אל: BITAON@tzevet.org.il

 


לוח אירועיםדלג על לוח אירועים

לוח אירועים

עבור לתוכן העמוד