חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד
צוותון מס' 57 - דצמבר 2011

העורך הראשי: אפרים לפיד

 

הערה למעיינים בצוותון:
 למקרה של תצוגת אותיות קטנות, לחץ Ctrl (בלוח המקשים)
ביחד עם סיבוב גלגלת העכבר כלפי מעלה.
בהצלחה

 

חג אורים שמח! 


 


עדכון על הגמלה 

 

מבקר המדינה מאיץ בראש הממשלה לקבל תגובתו בעניין הגמלה

 

מבקר המדינה, השופט לינדנשטראוס, פנה לראש הממשלה בבקשה לזרז תגובתו בנושא הגמלה. כזכור, קיבל המבקר, בתפקידו כנציב תלונות הציבור, את תגובות שרי הביטחון והאוצר והוא ממתין לתגובת רוה"מ כדי לגבש עמדתו שלו.

 

 

דיונים בוועדות הכנסת על הגמלה

 

ועדת העבודה, הרווחה והבריאות, בראשות ח"כ חיים כץ, קיימה דיון מעקב בנושא בשבוע שעבר ומתוכנן דיון נוסף בוועדה זו ב-12.12.11. היו"ר ח"כ כץ פעיל מאוד בנושא, מעורב ומעורה, ובכוונתו להביא להתקדמות לקראת חתימה על הסכם בין האוצר ומשרד הביטחון. ח"כ כץ מקדם גם את הצעת החוק הפרטית בנושא. גם ועדת החוץ והביטחון בראשות ח"כ שאול מופז תקיים דיון נוסף בנושא.

 

 

נמשכים הדיונים בין האוצר ומשרד הביטחון

 

חברי ועדת המאבק של "צוות" בראשות היו"ר ד"ר ברוך לוי ממשיכים בקשר שוטף עם מנכ"ל משרד הביטחון ואל"מ איריס דנון מיחידת היועץ הכספי, אשר נקבעה ע"י מנכ"ל משהב"ט לרכז את הנושא במשרד זה.

 

 

פרסומים על הגמלה בתקשורת

 

"צוות" יזם מודעת הזדהות גדולה בכל העתונים המרכזיים בחתימת 23 אלופים חברי "צוות" להגנת אנשי הקבע והגמלאים.

 

בעקבות זאת פורסמו כתבות בולטות ב"ידיעות אחרונות" וב"מעריב" (כל הפרסומים – באתר צוות).

 

לסיכום – בימים אלה פנה יו"ר "צוות" לשר הביטחון בשם ההנהלה וצוות המאבק בבקשה להביא את נושא הגמלה בדחיפות לסיכום אצל ראש הממשלה ברוח החלטות הממשלה, לאחר שמתברר כי האוצר ומשהב"ט לא מגיעים לסיכום ישיר ביניהם.

 

 

 

עדכון בנושא הבחירות


 

 

ב-4.12.11 הסתיים מועד הגשת המועמדות לתפקידי הנבחרים במוסדות "צוות" השונים. אנו מציינים בסיפוק כי 659 חברים הגישו מועמדותם.

 

במהלך חודש ינואר 2012 (עד 17 בינואר) תופץ חוברת המועמדים לכל חברי "צוות" והחברים יתבקשו להצביע בדואר או באינטרנט לסניפים ולמחוזות השונים.

 

מוזכר לחברים שמועד האחרון להצבעה באמצעות הדואר ובאמצעות האינטרנט הוא 6.2.2012 בשעה 23:59. על המעטפות להגיע לסניף הדואר הממוען (רשום ע"ג המעטפה) עד תאריך 7.2.2012 בשעה 10:00. אחרי מועד זה -  לא תילקח בחשבון ההצבעה.

 

 

 

 

 

אישור תכנית העבודה והתקציב לשנת 2012

 

אסיפת הנבחרים (המועצה הארצית) של "צוות" תתכנס ביום ב' 19.12.11 לאישור תכנית העבודה והתקציב לשנה הבאה.

 

 

 

חילופין של יו"ר "חבר"

 

רמ"ח פרט ויו"ר "חבר" אל"מ צחי עין-גל סיים את תפקידו ומחליף אותו אל"מ אייל קרוליצקי. הנהלת "צוות" הודתה לאל"מ עין-גל  והעניקה לו שי וברכה את היו"ר החדש. יו"ר "צוות" והמנכ"ל העלו על נס את היחסים הטובים בין "חבר" ו"צוות" ואת ההישגים של שני הארגונים, בעיקר בתחום הביטוח הרפואי, ביטוח החיים והסיוע לחברים נזקקים.

 

 

 

 

מעבר מביטוח חלקי לביטוח "צוות" מלא

חלק קטן ממבוטחי "צוות" (כ-500 בתי אב) עדיין מבוטחים בביטוח חלקי אשר אינו כולל את הכיסויים החשובים של פרק ה' בפוליסה - שירותים רפואיים נוספים בגין התייעצות עם רופא מומחה, רפואה משלימה, בדיקות אבחוניות, אביזרים רפואיים וכו', ואת הכיסוי של פרק ו' - החלמה לאחר ניתוח.

לאור חשיבות הנושא הגענו להסכם עם חברת הביטוח "הפניקס" שזו תאשר את המעבר של המבוטחים הללו לביטוח מלא ללא צורך במילוי הצהרת בריאות. 


 

 


 


עמוס ידלין

אבי חודין

גבי אשכנזי (רא"ל) – מונה יו"ר דירקטוריון חברת "שמן" לחיפושי גז.

דן חלוץ (רא"ל) – מונה יו"ר דירקטוריון חברת  Global Networks Classifieds Technologies.

עמוס ידלין (אלוף) – מונה ראש המרכז למחקרי ביטחון לאומי (INSS). בתפקידו האחרון בצה"ל - ראש אמ"ן.

אבי חודין (אל"מ) – נכנס לתפקיד מנכ"ל נתיבי איילון. בעבר קצין בכיר בחיל האוויר.

 

 

 

 

 

 

 

תכנית ללימודי תעודה בגרונטולוגיה וניהול מערכות רווחה ובריאות לזקנים

ד"ר נסים אוחנה, מנהל המרכז הרפואי "רעות", עומד בראש תכנית ללימודי תעודה בגרונטולוגיה וניהול מערכות רווחה ובריאות לזקנים. התכנית תתבסס על מפגשים שבועיים ברמת אביב במשך שנתיים, ותתקיים בחסות המרכז האקדמי אריאל והמרכז הרפואי שיקומי "רעות".

הייחוד בתכנית זו באימוץ גישה רב-תחומית יישומית ובשילוב של תיאוריה ומעשה, כפי שבא לביטוי ביום-יום, תוך מימוש ידע ניהולי, יזמי ועסקי. לפרטים external@ariel.ac.il

 

 
6.12.2011 - המכון למחקרי ביטחון לאומי תל אביב - גנרל סטנלי מקריסטל, מפקדם לשעבר של כוחות הסיוע של נאט"ו וצבא ארה"ב באפגניסטן, ירצה על אתגרי הלחימה באזורים צפופי אוכלוסייה.

7.12.11, בשעות 13:00-19:00יום עיון לכבוד האלוף גרשון הכהן, בנושא "חלוציות לפני המחנה - חזון, מציאות ומאבק". האירוע יתקיים בהיכל צה"ל, מחנה דיין, גלילות.

13.12.2011, בשעות 13:30-20:30 - הכנס השנתי השני של עמותת בוגרי מב"ל, ייערך בבנייני האומה בירושלים, בהשתתפות ראש הממשלה ושר הביטחון, ובחסות ראש העיר ירושלים. במוקד הכנס הנושא "ישראל - גדרות סביב לה: משמעויות ביטחוניות, חברתיות ולאומיות של גדר הביטחון". לו"ז וסדרי הרשמה באתר העמותה.

13.12.11 – כנס "שישי טכני בשלישי", בנושא הגנה בסייבר, באתר ההנצחה של חיל הקשר ביהוד. פרטים באתר העמותה

14-15.12.11 – כנס ראשון מסוגו בישראל ביוזמת מכון כנרת ע"ש דן שומרון: השקת אגודת חוקרי צבא-חברה בישראל. האירוע ייערך במכללה האקדמית כנרת. פרטים נוספים באתר
 

 

 

 

דוד מילוא (רס"ב) – על קבלת פרס מפעל חיים ממפקד יחידת הסיגינט, על שירות מבורך של 41 שנה כאיש קבע ואע"צ.

 

 

הוקמה מחדש סיירת רימון בדרום

גם פיקוד הדרום מקבל סיירת משלו: סיירת רימון, יחידה מיוחדת שתיצור תמונת מצב ביטחונית חדשה במרחבי הדרום. מצוידת בשם של סיירת מיתולוגית וחיילים שהוכשרו במיוחד, היחידה מוכנה "לחסל את המדבר לפני שהוא יחסל אותנו" (דוד בן גוריון).

 

פרויקט פינוי המוקשים ברחבי ישראל יוצא לדרך

לאחרונה יצאו שני המכרזים הראשונים לכל החברות הביטחוניות, בהזמנה להתמודד על הפרויקט הענק לפינוי המוקשים מאזור רמת הגולן, הבקעה והערבה. מדובר על פרויקט בעלות של עשרות מיליוני שקלים. החברות הביטחוניות בוחנות את המכרזים, ומתחילות להכין את הצעותיהן. בראש מנהלת פינוי המוקשים עומד תא"ל (מיל') ארווין לביא.

 

אתרי אינטרנט חדשים של גורמי ביטחון


מרכז המידע למודיעין וטרור

לאחרונה נפתח דף של המרכז בפייסבוק. הנכם מוזמנים להיכנס.  http://www.facebook.com/TerrorismInfo 

ארכיון צה"ל

הידעתם? ארכיון צה"ל ומערכת הביטחון נמצא גם ברשת החברתית פייסבוק. ניתן למצוא באתר גלריית מסמכים, תצלומים, כרוזים, תערוכות בהתאם לאירועי לוח השנה, כגון מלחמת השחרור, מלחמת קדש, להקות צבאיות ועוד. היכנסו והתרשמו מהתיעוד המגוון המצוי בארכיון, שיחזיר אתכם לרגעים נוסטלגיים מתקופת השירות.

מזמינים אתכם להיכנס לאתר, להציע לארכיון חברות ולחוות רגעי נוסטלגיה. לחצו כאן לכניסה

מוזמנים לבקר גם באתר האינטרנט של הארכיון:  http://www.archives.mod.gov.il

 

תערוכת כרזות בנושא ביטחון שדה

לרגל הכנס השנתי של מערך ביטחון המידע ועמותת יוצאי המערך לביטחון השדה, מציג ארכיון צה"ל מבחר כרזות בנושא זה. הכרזות הן חלק מאוסף ארכיון צה"ל ומערכת הביטחון, מקום המדינה ואילך. כרזות נוספות בנושא ביטחון השדה פתוחות לעיון הציבור בארכיון צה"ל ומערכת הביטחון בתל-השומר.

פרטים נוספים תמצאו באתר הארכיון ובדף הפייסבוק שלו: http://www.archives.mod.gov.il

 


 

תורת האבטחה 773
 
תארו לכם אדם העומד ומחזיק בידיו חופן מטבעות. אותו אדם פותח אט אט את אצבעותיו, הכסף נופל בין האצבעות ונעלם לבלי שוב. ועכשיו עצמו את העיניים ודמיינו לכם שוב את התמונה. אדם מניח לכסף לחמוק מבין אצבעותיו ולהיעלם לבלי שוב.

"תורת האבטחה 773"  הוא ספר המאפשר מבט כולל ומקיף האבטחה לתחומיה השונים ומאפשר לכל מנהל או איש אבטחה להעריך באופן אובייקטיבי אם מערכת אבטחה מסוימת בנויה נכון ותצליח להתמודד עם הסיכונים ההולכים ורבים מיום ליום.

 

 

קראו בגיליון דצמבר של "רוח צוות":

אז והיום: אלוף שמואל טנקוס, מפקד חיל הים (1954-1960) בהגיעו לגיל 97.

צבא, חברה, דת: שיחה עם הרב פרופ' נפתלי רוטנברג (סא"ל) ממכון ואן ליר בירושלים.

"מזרח תיכון חדש": ראיון עם השר לעניינים אסטרטגיים משה (בוגי) יעלון. 

"צוות" תעסוקה: קורס מורי הדרך הראשון ביוזמת הארגון. קורס לניהול מוסדות גריאטריים בשיתוף הארגון.

"בריאות בצוות": כל מה שרציתם לדעת על חידוש פוליסת הביטוח הרפואי. 


 


על חג החנוכה

במנורת המקדש היו שבעה קנים ואילו במנורת החנוכה שמונה. לכל אחד משמונת נרות החנוכה קנה אחד, שהרי נס פך השמן נמשך שמונה ימים.

בנוסף לשמונת הקנים המיועדים לנרות חנוכה, ישנו קנה נוסף, מרוחק מעט או מוגבה משאר הקנים. קנה זה מיועד עבור "השמש".  מהו השמש? כשמו כן הוא. משמש את הנרות. כדי שלא ליהנות מאורם של נרות חנוכה, שהם "קודש", מניחים את ה"שמש" מרוחק מעט משאר הנרות בכדי להבדיל בינו לבין שאר הנרות.

נרות חנוכה אינם "נרות זיכרון", תפקידם דומה לנורות הניאון שבשלטי הפרסום, שמטרתן למשוך את עין הציבור. חנוכה הוא חג האור – בו התחזקה האמונה בבורא והאירה על פני כוחות החושך שניסו לכבותה. ככל שנרבה בפרסום הנס, כך אנו מגשימים את הרעיון של חג החנוכה.

השעה האולטימטיבית להדלקה, שתפיק את מקסימום הפרסום האפשרי, היא תחילת הלילה, עם רדת החשיכה, בשעה שהרחובות הומים מאדם. על הנרות לדלוק לפחות מחצית השעה אחרי צאת הכוכבים. כדי שהכול יראו את החנוכייה, מעמידים אותה בפתח הבית, או בחלון הבית שפונה לרחוב, כך יוכלו העוברים והשבים לראות את נרות החג ולהיזכר בניסים ובנפלאות.

את השמחה על נס חנוכה מבטאים במאכלים מיוחדים העשויים משמן -  סופגניות, לביבות ומאכלים מיוחדים, בשירי חג ובתפילת הלל הנאמרת בבתי הכנסת. לבטא את קשר והשייכות לאמונת אבותינו ולהמשכיותה של מסורת ישראל, שאותה ניסו היוונים להשכיח. בראשי תיבות "שמן" רמוז תוכנו של חג החנוכה והלכותיו: שמונה מסרו נפשם, שמונה נרות מדליקים, שמאל נכנס מדליקים (כי נר חנוכה מדליקים בכניסה).

"חשמונאים" ו"מכבים" – מה מקור שמות נרדפים אלה? חשמן הוא תואר המודבק לאישיות דגולה, רמת-יחס, המחוננת בכושר הנהגה, ומכאן חשמונאים. "מכבי" - תואר של לוחם לדבר ה', אשר חרת על דגלו את הפסוק: "מי כמוך באלים ה'". משמעות השם "מקבי" על שם המילה מקבת, כלומר פטיש שבו נלחם יהודה באויב. ראשי התיבות "מכב"י": מי כמוך באלים ה', מתתיהו כהן בן יוחנן, ממלכת כהנים בית ישראל.

חג אורים שמח.
 

 

וידאו "צוות" מציג: מגזין מס' 53
לחצו כאן לצפייה ביוטיוב

 

 

תגובות והערות ל"צוותון" נא שלחו אל: BITAON@tzevet.org.il

 


לוח אירועיםדלג על לוח אירועים

לוח אירועים

עבור לתוכן העמוד