חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

ביקור הנהלת "צוות" בעיריית יבנה ובסניף יבנה

18/05/2015

הנהלת ארגון "צוות", בראשות יו"ר הארגון, ד"ר ברוך לוי, יו"ר מחוז יהודה של "צוות" תא"ל מיל. יואל גונן, מנכ"ל הארגון תא"ל מיל. דן נדיב, ומנהל מחוז יהודה של "צוות" ראובן חמו, קיימו השבוע ביקור בעיריית יבנה ובסניף "צוות" יבנה.

מטרת הביקור הייתה להתרשם וללמוד על התפתחות העיר יבנה בשנים האחרונות ועל הקשר הבלתי אמצעי בין העירייה לבין הנהלת וחברי סניף "צוות" יבנה, אשר מתנדבים בתחומים רבים ומסייעים לעירייה ולגופים נוספים.

כמו כן ביקשה הנהלת ארגון "צוות" לשמוע מיו"ר הסניף וחברי ההנהלה על פעילות הסניף אשר התרחבה והתפתחה בשנים האחרונות.

הביקור התחיל בלשכת ראש העיר מר צבי גוב ארי, אשר נתן סקירה מפורטת ומעניינת על העיר יבנה כיום ועל כיווני ההתפתחות העתידיים שלה עד לשנת 2035.

ראש העיר הקדיש חלק ניכר מסקירתו לתיאור ולהסבר על תרומת המתנדבים לפעילויות העירייה השונות, אשר חלקם הגדול הוא אנשי "צוות".

בין השאר, הסביר ראש העיר איך הוקמה בתוך מספר חודשים יחידת החילוץ וההצלה העירונית, המורכבת ממתנדבים ועובדי עירייה, אשר יו"ר סניף "צוות", עו"ד שמואל פז, הוא המפקד שלה והנהלת הסניף היא המטה של היחידה.

 

 

לאחר סקירת ראש העיר, שגם ענה לשאלות הנהלת "צוות", החל ביקור במספר אתרים בעיר על מנת להמחיש להנהלת "צוות" את התפתחות העיר בתחומים שונים.

האתר הראשון היה מבנה הספרייה העירונית, אשר כולל בתוכו גם מוזיאון ליהדות וגם את "יד לבנים", המהווה אתר הנצחה לחיילי צה"ל מיבנה שנפלו במלחמות ישראל. במקום ניתן הסבר ע"י מנהלת יד לבנים וע"י מנהל הספרייה וקב"ט העירייה ציון דוד.

האתר השני היה ביה"ס החדש לאומנויות ב"שכונה הירוקה", בו הציגה מנהלת בית הספר את ייחודיות בית הספר תוך כדי ביקור בכיתת ציור, כיתת מדעים והתבוננות בהצגה של התלמידים.

האתר השלישי של הביקור היה באתר קליטת הפסולת הביתית של "השכונה הירוקה" באמצעות המערכת הפניאומאטית. באתר ניתן הסבר ממצה על כל התהליך של קליטת האשפה באופן מרוכז מכל בתי השכונה באמצעות צינורות תת-קרקעיים בלבד.

האתר הרביעי בו ביקרה הנהלת "צוות" היה מחסני החירום של העירייה ושל יחידת החילוץ וההצלה העירונית, שם ניתן להם הסבר על ידי מפקד היחידה עו"ד שמואל פז והקב"ט ציון דוד על הקמת היחידה ואפיוניה והוצג להם ציוד החירום האישי והיחידתי.

את הביקור המוצלח סיכמו יו"ר "צוות" וראש העיר לאחר הענקת תעודת הוקרה למשה דואנס על פועלו לאורך שנים רבות בסניף "צוות" יבנה. יו"ר "צוות" ציין כי שיתוף הפעולה המלא בין סניף "צוות" יבנה לעירייה ומוסדותיה מהווה דוגמה לאופן בו צריכים לפעול סניפי "צוות" ברשויות ובערים השונות. כמו כן, ציין לחיוב את ההתפתחות הרבה שחלה בעיר יבנה ובסניף "צוות" בשנים האחרונות והודה לראש העיר על הזמן שהוקדש לביקור ועל הסיוע לסניף.

ראש העיר הודה ליו"ר "צוות" על הביקור וציין כי ל"צוות" תרומה נכבדה בהתנדבות למשימות העירייה וכי הוא רואה בארגון "צוות" שותף לעשייה ולפיתוח העיר.

 

 

 

לוח אירועיםדלג על לוח אירועים

לוח אירועים

עבור לתוכן העמוד