חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

סוף שבוע בנוף אילתי

3/12/2014

חברי "צוות" יבנה, שמרבים לטייל בכל עונות השנה, ירדו בשני אוטובוסים (100 איש) לאילת, בסוף השבוע 20-21 בנובמבר 2014. ביום חמישי בבוקר, עצרו בדרך באחת מחוות הבודדים שהוקמו ביוזמת אריק שרון, אחר-כך ביקרו במפעל לסבונים טבעיים, והשלימו בביקור מודרך בבית-הספר לשריון, שארגן אחד מהחברים. ביום שישי טיילו כולם בקניון האדום, הוא נחל שני, ובמוצ"ש שבו הביתה בטיסה.

 

את חוויות הטיול ידע להביע היטב על הכתב חבר הקבוצה יוסי שגיב: "סוף השבוע האחרון ייזכר לרבים מאתנו כחוויה בלתי נשכחת מכל הבחינות!" הוא מתאר, "מרוב אירועים יפים ודברים חדשים להם נחשפנו, קמנו כל בוקר וכבר הספקנו 'לשכוח' את קורות יום האתמול. מי כבר זוכר את 'ניחוח הטבע' או את 'כרמי הר הנגב', שלא לדבר על החוויה בבית-הספר למקצועות השריון, שבבסיס שיזפון."

 

"כל יום מימי הטיול היה מאופיין בפאנץ' ליין משלו", ממשיך שגיב, "כך, למשל, יום חמישי, מראה טנק המרכבה והסימולטורים המתופעלים על-ידי חיילות וחיילים בגילאים הצעירים מילדינו. יום שישי, הטיול הרגלי בקניון האדום, המלווה בירידה בסולמות חבלים וידיות אחיזה לעומקו של הקניון. יום שבת, קריאות 'כל החברים מתבקשים לחדר-האוכל'... אוכל, אוכל ושוב אוכל."

 

כמובן שהקבוצה העשירה את הטיול בסיועם של שני מדריכים מעולים, שהיו מלאים בידע כרימון. יהודה, שהיה המדריך המלווה בקבוצה אחת, הפגין לא רק ידע רב, אלא גם אחריות ודאגה לכל משתתף ומשתתפת שהתקשו לרדת לעומק הקניון. לא מש ממקומו עד שאחרון היורדים ירד בשלום, וניסים, מדריך הקבוצה השנייה, שלא הפסיק להסביר ולהדריך על כל צמח ועץ במדבר, על התופעות הגיאולוגיות ושמות כל ההרים והנחלים באזור, מה המקור של כל שם, איך זה בערבית והיכן מוזכר בספר הספרים.

 

ארגון הטיול והדאגה לנוחיות והנאת הפרט, היה ניכר לאורך הימים, והחל כבר מהעלייה לאוטובוסים, ביום חמישי בבוקר. הביקורים, הטיסות, ההסעה הביתה והדאגה שכל משתתף/ת יגיע הכי קרוב לביתו, גם אם במחיר ויכוח מוצדק שהיה עם הנהג הסרבן. "כל אלה הוכיחו, מעל כל צל של ספק, ששרביט הניהול של הסניף נמצא בידיים נאמנות, דואגות ומסורות". ומסכם שגיב "אני מאחל לכולנו, שנמשיך לערוך עוד טיולים, הרצאות ואירועים יפים, כפי שהיו בסניפנו בשנתיים האחרונות." 

 

 

 

 

לוח אירועיםדלג על לוח אירועים

לוח אירועים

עבור לתוכן העמוד