חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

יו"ר סניף יבנה מונה מפקד ליחידת החילוץ וההצלה העירונית

8/09/2014

במסגרת הרחבת המוכנות למצבי חירום, הנחה ראש העיר, צבי גוב-ארי, להקים יחידת חילוץ והצלה עירונית אשר תפקידה יהיה לספק סיוע עזרה ראשוני (סע"ר) ולחלץ נפגעים מהריסות של בניינים כתוצאה מרעידת אדמה, פגיעת טילים, הרס כתוצאה מפיצוץ בלון גז, הרס כתוצאה מפיצוץ חבלני או אחר. ההחלטה התקבלה לאור הנחת העבודה לפיה בשעות הראשונות לאסון כוחות החילוץ של פיקוד העורף לא יהיו זמינים למתן סיוע, ועל כן העירייה נדרשת להיערך למענה באמצעות כוח מקומי עירוני.

 

היחידה תופעל על ידי מחלקת הביטחון והחירום בעירייה על פי משימות שיוגדרו על ידי ראש העיר, המשמש כיו"ר ועדת מל"ח העירונית. כ-60 מתנדבים כבר גויסו ליחידה והעירייה הכינה את כל הציוד והאמצעים הנדרשים להפעלת היחידה בשעת חירום ובעת פקודה.  

 

ראש העיר מינה לאחרונה את יו"ר סניף "צוות" ביבנה, עו"ד שמואל פז, לשמש כמפקדה של היחידה העירונית, להשלים את ההכנות להקמתה ולהכין את אנשיה למשימות. עו"ד פז, תושב יבנה, נאתר ברצון ובהתנדבות למשימה וכבר בימי מבצע "צוק איתן" נפגש במרכז ההפעלה העירוני עם ראש העיר, צבי גוב-ארי והקב"ט ציון דויד לישיבת עבודה, במהלכה סוכם על לוחות הזמנים להקמת היחידה, מבנה היחידה ומשימותיה. מטה היחידה כולל את חברי הנהלת סניף "צוות" יבנה: מפקד – עו"ד שמואל פז, סגן – דוד עזרא רז, קמב"ץ – גדעון פרי, קמ"ן- גדעון חלצ'י, קצין לוגיסטיקה – אריק קלמגרן, קצין מנהלות - איתמר שיינמן, תפקידים מיוחדים – משה דואנס.

 

צוות המטה ביצע סיור לבדיקת הציוד במחסני החירום על מנת לוודא הימצאות הציוד, האמצעים הנדרשים וכשירותם. בימים אלה מקיימת היחידה ראיונות אישיים למתנדבים ונקבע איוש של מפקדי המשנה, בעלי תפקידים מיוחדים וצוותי החילוץ. בנוסף נקבעו ליחידה אימוני רפואה ועזרה ראשונה, אימוני חילוץ, כיבוי אש ותרגיל שטח, כאשר הכוונה היא להשלים את הכשרת הכוחות עד סוף חודש דצמבר 2014.

 

ראש העיר, צבי גוב-ארי אמר השבוע: "בשעת חירום יהיה ליחידת החילוץ תפקיד מכריע, זאת לנוכח האפשרות שכוחות ההצלה הארציים לא יצליחו להגיע באופן מיידי לאתרים בהם נדרש חילוץ. במקרה זה עשויות פעולות החילוץ של היחידה המקומית להיות מצילות חיים". ראש העיר הוסיף כי ''העירייה ממשיכה כל העת בקיום פעילויות אשר נועדו לשפר ולהגביר את מוכנותה של העיר לתרחישי קיצון העלולים להתרחש בכל רגע נתון. תודתי למתנדבים הרבים אשר נענו לקריאה ומהווים מכפיל כוח למשימות ולאתגרים אשר ייתכן ונדרש להם".

 

 


ראש העיר עם חברי מטה יחידת החילוץ וההצלה

 

לוח אירועיםדלג על לוח אירועים

לוח אירועים

עבור לתוכן העמוד