חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

ערב תרבותי-חברתי במחוז צפון

27/12/2016

בתאריך 29 נובמבר 2016, במסגרת פעילות מחוז חיפה והצפון למען החבר וכמיטב המסורת, התקיים ערב תרבותי-חברתי בהיכל התיאטרון בקרית מוצקין.

 

במסגרת הערב הופיעה רותם אבואב, שנושא החברות בצוות קרוב לליבה, לאור פרישתו של בעלה משירות קבע לגמלאות והצטרפותו ל"צוות" לפני מספר חודשים.

 

האולם היה מלא מפה לפה וכל הכרטיסים אזלו תוך מספר ימים ממועד הפרסום. הערב הופק כולו ע"י חברי הנהלת המחוז, יחד עם מנהל המחוז אליקו חן חתוכה ורחל אסטמן פקידת המחוז, שעסקה בלעדית בקבלת בקשות החברים להרשמה ובגביית דמי הרישום, בפעם הראשונה דרך כרטיסי האשראי, ניסיון שהצליח מאוד וכך ינהג המחוז באירועים המחוזיים הבאים.

 

צילומי סטילס ווידאו בוצעו ע"י איתן גרשון, חבר בצוות הטלוויזיה הקהילתית וחבר מועצת המחוז. את הערב הנחתה בכישרון רב דליה סלוצקי, מנהלת התעסוקה במחוז הצפון.

 

 

 

 

את הברכות לחברים פתח מנכ"ל צוות דן נדיב, שהביע במעמד זה את תנחומי הארגון ליו"ר צוות מוטי בר דגן על מות אחותו .דן פתח ובירך את חברי צוות בני העדה הדרוזית, הבדואית והצ'רקסית, וציין את העזרה שהגישה הנהלת צוות במחוז לתושבי חיפה והצפון בזמן השרפה הגדולה שהשתוללה באזור. מנהל המחוז פתח חמ"ל על מנת שתהיה אוזן קשבת והיענות לבקשות החברים שבתיהם נפגעו. ארגון צוות עוזר לכל חבר שרכושו נפגע בשריפה. לגבי פעילות צוות למען החברים, הדגיש דן שהנושא המרכזי בו מטפלת ההנהלה הוא הביטוח הסיעודי. הארגון היחיד בישראל שקיבל היתר להמשיך ולפעול כקולקטיב הוא ארגון צוות. במשך חמש שנים נוהל משא ומתן וההנהלה הוכיחה שארגון צוות יכול לקבל את ההצעה ולהמשיך בביטוח מבחינה אקטוארית. לגבי ביטוח הבריאות, החברים המבוטחים בביטוח זה, יוכלו להמשיך וליהנות בשנים הבאות גם בביטוח בריאות ובביטוח הסיעודי.

 

לגבי הגמלה: בינואר 2012 חתמה הנהלת צוות (יום אחד לפני פיזור הכנסת) על הסכם שלא ניתן היה לעשות יותר טוב ממנו. קיבלנו תוספות שלאחר שלוש שנים הן נפסקות. החברים קיבלו איגרת ממופ"ת המסבירה את השינוי בשכר. כמו כן, פורסם השינוי בשכר גם באתר צוות. יופסקו התשלומים החד-פעמיים. השכר שלנו צמוד למדד, שבשנתיים האחרונות היה שלילי, ואנו המשכנו לקבל את התשלומים. בהנהלת צוות ממשיכים לטפל בנושא ההיוון וכן בחריגים. בקבוצה שהיוונה לכל החיים יש עדיין בני גיל 70-65. בגיל 70 ייהנו כולם מהפסקת ההיוון.

 

לגבי ההתנדבות: מנכ"ל צוות ציין בסיפוק את המחוז, המוביל בנושא הרצאות בבתי הספר התיכוניים בנושא המורשת ההיסטורית של עם ישראל במדינת ישראל.

 

בסיום דבריו ביקש מנכ"ל צוות שהחברים יסתכלו על חצי הכוס המלאה ועל מה שקיבלו ומה שיש והמסר צריך להיות: "ואהבת לרעך כמוך". המוטו של צוות ימשיך להיות: עזרה הדדית לחבר ולזולת וההנהלה תעשה הכול על מנת שהארגון יהיה טוב יותר וישרת את החבר באופן המיטבי.

 

לאחר מנכ"ל צוות, שבירך גם בשם היו"ר, הוזמן לברכות יו"ר המחוז וסגן יו"ר צוות איציק חביו. איציק הדגיש שחלק ממה שביקש להעביר לחברים נאמר כבר על ידי מנכ"ל הארגון. הוא הביע בשם המחוז את השתתפות החברים באבלו של יו"ר צוות מוטי בר דגן. בדבריו הדגיש חביו את הייחוד של מחוז הצפון, ייחוד הקשור לנתינה ולהתנדבות. מדובר בימי השרפה שפרצה באזור הצפון, במיוחד בזיכרון יעקב ובחיפה. יועץ התקשורת של צוות התקשר אליו וביקש לדעת איך ניתן לעזור למשפחות שביתן נפגע בשריפה. יצאה הודעה לחברים שסניף הקריות מוכן לארח את החברים שבתיהם נפגעו. תודות למנהל המחוז אליקו חן חתוכה וליו"ר סניף הקריות אריאל כרמון ולענת מייזלמן על רוח ההתנדבות. הודעה דומה יצאה מיו"ר סניף העמקים אחמד פלאח לגבי אירוח החברים בבתי הבדואים חברי המחוז. הייתה זו הפגנה של שותפות, עזרה וערבות הדדית בעת צרה. אחת החברות, שפנתה למחוז, קיבלה סיוע כספי ראשוני, סיוע גדול מהסיוע הראשוני שהמדינה נתנה. איציק הדגיש בדבריו ש"זהו צוות ואנו רשאים להיות גאים בארגון זה אליו אנו משתייכים".

 

לגבי רוח ההתנדבות: המחוז ממשיך בתכנית "בשביל הארץ", במסגרתה מקבלים תלמידי כיתות י"א וי"ב בבתי ספר רבים במחוז, הרצאות ע"י חברי צוות מתנדבים בנושא "מורשת ישראל, עם ישראל וזכותנו על ארץ ישראל". כל זאת על מנת להגביר את המוטיבציה של המתגייסים לצה"ל. במהלך השנה הקרובה ניכנס לעוד 10 בתי ספר ול-30 כיתות, על מנת להעביר להם נושא זה. פעילות זו, המשיך והדגיש חביו, מתבצעת בנוסף לכל פעילות המחוז.

 

לגבי האירוע הערב, זה שהאולם מלא וכל הכרטיסים נמכרו מספר ימים לאחר שההודעה יצאה, זו ההוכחה לאמון שלכם בארגון ובמחוז. אירוע זה מעודד אותנו להמשיך לקיים אירועים דומים. תודות לכל מי שעסק בארגון ובהכנת הערב, לוועדת האירועים, לאליקו מנהל המחוז ולרחל מזכירת המחוז. בסיום דבריו הדגיש יו"ר המחוז את היותו גאה להיות חבר במחוז זה.

 

את המשך הערב "ניהלה" רותם אבואב, אשת גמלאי צה"ל, שלראשונה הופיעה על הבמה במופע סטנד אפ שהחברים לא ירצו לשכוח. במהלך המופע הכניסה אותנו רותם לחיי אשת איש צבא קבע, חיים אותם מכירות נשות הגמלאים. היה זה מופע אישי ומצחיק עד דמעות, שהשאיר לכולם טעם של קיום עוד אירועים דומים לחברי המחוז.

 

להתראות באירוע המחוזי הבא.

 

נכתב ע"י ישעיהו פטוקה, סגן יו"ר המחוז

לוח אירועיםדלג על לוח אירועים

לוח אירועים

עבור לתוכן העמוד