חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

מיוחד, באמת מיוחד

מאת יעקי סלומון, 2021

יעקי סלומון, חבר "צוות", בוגר הפנימייה הצבאית, תותחן ואיש מחשבים בשירות הצבאי, משתף אותנו בסוגיה חברתית המלווה אלפי משפחות בארץ – השתלבות בחברה של ילדים חריגים, אלה הזקוקים לעידוד מיוחד. סיפור העלילה בספרו מתחיל כשיועצת בית הספר שולחת את אורי לאבחון כדי "שלא ייפול בין הכיסאות".

 

חייו של אורי עוברים טלטלה והוא יוצא למסע של לימוד ושל בחינה עצמית. בעזרת שיחות אימון מרתקות של העצמה אישית עם סבא שלו וחברות אמיצה עם מאיה, בת כיתתו, המשמשת לו דמות להשראה, מצליח אורי לזקק לעצמו את המשמעויות של הרגשות השונים ושל ההתנהגויות החברתיות המקובלות, להפיק תובנות על מצבו ולממש את הפוטנציאל שלו. החוויות של אורי נובעות, לכאורה, ממצבו הייחודי, ולמעשה, משקפות מצבים שכולנו מתמודדים איתם.

 

מיוחד, באמת מיוחד הוא אכן ספר מיוחד; סיפור כתוב בצורה קולחת בגוף ראשון ובשפה ישירה, מציף תובנות ומחשבות על רגשות ואהבות ראשונות, על שבירת מוסכמות ועל התמודדות חברתית. הספר מציע חזון טכנולוגי-חברתי יוצא דופן המשנה את צורת החשיבה על ילדים מיוחדים כמו אורי ואופן השתלבותם בחברה, ומעניק נקודת מבט פילוסופית לשאלות כגון מיהו האחר ומהו מקומו בחברה.

לוח אירועיםדלג על לוח אירועים

לוח אירועים

עבור לתוכן העמוד