חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

סיפורה של מתנדבת: אורית רגב

27/10/2007

מאת: צבי דקל

רס"ב (מיל.) אורית רגב מכפר סבא, השתחררה לאחר 24 שנים מצה"ל, נשואה לדוד ואם לשלושה. מרגע שהחלה להתנדב למשמר האזרחי, עוד במהלך שירותה הצבאי, אורית לא מפסיקה בפעילותה ההתנדבותית, לא רק במשמר האזרחי, אלא גם בארגונים נוספים.

 

אכן, כדברי הפתגם "התפוח לא נופל רחוק מהעץ", נראה שלא מעט מהנחישות המאפיינת את פעילותה ההתנדבותית, ירשה אורית מאביה, סא"ל (מיל.) ראובן כנען ז"ל, שכבר בצעירותו, מספר שנים לפני קום המדינה, היה ב"הגנה" ובנוטרות. הוא כמעט שילם בחייו כאשר הוא וארבעה מחבריו הסתובבו ללא נשק בשליחות ה"הגנה" בשכם. הם נלקחו בשבי ע"י ערבים, ותוך כדי הבריחה, נהרג מפקד הכוח ואילו הם הוחזרו הביתה בשלום ע"י שוטרים בריטים. ראובן נפצע במלחמת השחרור. כמי שמספרו האישי היה 1021 המשיך לשרת בקבע ופרש בשנת 65' לאחר 17 שנות שירות כקצין שלישות.

 

אורית מתנדבת במשמר האזרחי 26 שנה במהלכן מילאה וממלאת תפקידי סיור כמפקדת בסיס ביחידת התנועה ואף קיבלה דרגת "רב נגד מיוחד" מהמשטרה על פעילותה הענפה. בנוסף פעלה כמה שנים במועצה הציבורית של "אל סם" בכפר סבא. במהלך הראיון לא הספקתי לספור את תעודות ההצטיינות שהראתה לי.

 

בשנת 83' הוכתרה אורית בתואר "מתנדבת מצטיינת" במשמר האזרחי, אצל נשיא המדינה דאז. בשנת 98' קיבלה תעודת הוקרה על התנדבותה ב"צוות". בשנת 2002 קיבלה פרס ע"ש זאב גלר, ראש העיר המיתולוגי בכפר סבא, פרס שנחשב יוקרתי במיוחד. פרס זה ניתן לה  על התנדבות רצופה למען הקהילה.

 

כמו כן, בחסות סניף "צוות" בכפר סבא:

 

מתנדבת משנת 2000 כנאמנה של כבוד באיסוף עדויות ל"יד ושם".

מספר שנים משמשת כבקרית בתרגילי פיקוד העורף בבתי ספר בעיר.

מלווה זו השנה השנייה תלמידי י"ב בכפר סבא בפרויקט "בעקבות לוחמים" ברמת הגולן.

כחברת סניף "צוות בכפר סבא נוכחת בפעילויות, הרצאות, טיולים וכו'.

לקראת הבחירות הקרובות ב"צוות", הגישה מועמדות להנהלת הסניף.

בשעות הפנאי, מגדלת ומטפלת בחיות מחמד.

לוח אירועיםדלג על לוח אירועים

לוח אירועים

עבור לתוכן העמוד