חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

צוות אקטואלי - זמן תרבות - מורדות עם מכחול - מפגש עם קבוצת הציירות האימפרסיוניסטיות בפריז

בהרצאתה תציג כנרת זוהר להב את הדרך הארוכה שעשו הציירות האימפרסיוניסטיות בפריז על מנת להגיע להכרה, כשהמאבק האישי שלהן מתכתב עם מהפכת הסופרג'יסטיות. נשמע מה היה המחיר האישי שהן הסכימו לשלם וכמובן ניחשף לכמה מהיצירות הכי חשובות שלהן. נכיר את קהילת האימפרסיוניסטים, וביניהם ברת מוריזו, יוצרת בזכות עצמה, שתהיה לגיסתו של אדואר מאנה מאוחר יותר. דרכה נלמד להכיר את מגבלות עולמן של הציירות האימפרסיוניסטיות שעבדו והציגו, בקול מינורי לצד עולם הגברים. תנועתן במרחב הציבורי הוגבלה והותר להן לצייר את העולם הפרטי של הבית והפנים, בניגוד לגברים, שלא הכירו את המושג של עולם מוגבל. נכיר גם את אווה גונזלס, תלמידה של מאנה ויוצרת, ואת מארי קסאט האמריקנית, שבחרה להיות אומנית/נזירה ולא להינשא לעולם, וזאת כדי לשמור על עצמאותה. מחיר זה אפשר לה לנהל את ממונה ואת חייה ללא השפעה או התערבות של גבר.

 

כנרת זוהר להב - אחראית תוכן ומרצה לאמנות ולארכיאולוגיה באתר מ.ת.ג., בוגרת תואר ראשון בתולדות האומנות באוניברסיטה העברית, עוסקת בכתיבה ועריכה עיתונאית. בשנת 2008 הקימה את "מרחיבים אופקים - העשרה תרבותית" ומרצה בתחומי האומנות, קולנוע, היסטוריה וארכיאולוגיה.

 

הרישום ללא עלות, מספר המשתתפים מוגבל על בסיס כל הקודם.

 

לנרשמים יישלח קישור להרצאה בזום במייל וב-SMS יום לפני קיום האירוע.

 

30 דקות לפני תחילת ההרצאה ייפתח הקישור בזום ושם תאושר כניסתכם לצפייה.

19/10/2021
10:30 - 11:30
זום
10/19/2021 10:30 10/19/2021 10:30 Asia/Jerusalem צוות אקטואלי - זמן תרבות - מורדות עם מכחול - מפגש עם קבוצת הציירות האימפרסיוניסטיות בפריז
זום
מארגן האירוע


לוח אירועיםדלג על לוח אירועים

לוח אירועים

עבור לתוכן העמוד