חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

"צוות אקטואלי" - zoom על העולם - קסטלו דה וידה – משל לחיי האנוסים בפורטוגל

קסטלו דה וידה שוכנת במחוז אלנטז'ו החשוף והמרוחק, בין סלעי גרניט ואלוני שעם בוערי גזע. היא מרוחקת קילומטרים בודדים בלבד מהגשר שעליו עברו בשנת 1492 ארבעת אלפים ממגורשי ספרד, והיא אימצה אותם לחיקה בחום. יהדות פורטוגל נבנתה מחורבנה של יהדות ספרד. מאז ידעה פורטוגל גירוש, שהפך להמרה כפויה של יהודיה, טבח ואינקויזיציה ששלטה בכיפה כ-300 שנים, וכשכבר נראה היה שביב אור, נכנסה פורטוגל שוב לשנים חשוכות תחת הדיקטטורה של סלזאר.

 

היה זה בן קסטלו דה וידה שהחזיר את הדמוקרטיה בשנה 1974, קרולינו טפדחו, שהפך לראש עיר והחל מיד בחשיפת הערפל. העיירה הלבנה והיפיפה היא סמל לשניות שבה חיים אנוסי פורטוגל וצופנת סודות רבים.

 

הצטרפו לקרולינו הנפלא ולאסנת פולק למסע מופלא בין סמטאות, סמלים על הקירות, מזרקת ההטבלה ונפחייה שבה פטיש אחד בן מאות שנים קוצב את הזמן.

 

אסנת פולק - מדריכת טיולים למגוון יעדים בעולם, מומחית לאמריקה הלטינית וחצי האי האיברי. התגוררה עם משפחתה חמש שנים בפנמה וחמש שנים בספרד. הייתה בעברה נספחת התרבות בשגרירות ישראל במדריד, אחראית פיתוח משאבים במכון וינגייט ועוד. נשואה ואם לחמישה ילדים, בעלת תואר שני בתולדות עם ישראל מטעם אוניברסיטת בר אילן, בוגרת קורס ניהול תרבות ואומנות מטעם לה"ב באוניברסיטת תל אביב והחלה בלימודי הדוקטורט. מאמינה שיש המון דרכים לטוס עם החלומות.

 

הרישום ללא עלות, מספר המשתתפים מוגבל על בסיס כל הקודם.

 

לנרשמים יישלח קישור להרצאה בזום במייל וב-SMS יום לפני קיום האירוע.

 

30 דקות לפני תחילת ההרצאה ייפתח הקישור בזום ושם תאושר כניסתכם לצפייה.

12/08/2021
10:30 - 11:30
זום
8/12/2021 10:30 8/12/2021 10:30 Asia/Jerusalem "צוות אקטואלי" - zoom על העולם - קסטלו דה וידה – משל לחיי האנוסים בפורטוגל
זום
מארגן האירוע


לוח אירועיםדלג על לוח אירועים

לוח אירועים

עבור לתוכן העמוד