חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

צוות אקטואלי: תולדות הרוק - פריצת הרוקנרול

בהרצאה מספר אביטל גונן על כוכבי הרוק'נרול הראשונים, על הרקע שממנו צמחו ועל החיבור בין סגנונות "שחורים" ו"לבנים" שיצר את המוסיקה הפופולארית שכיום שומע העולם כולו.

 

ב-1955 השתנה עולם המוסיקה הקלה ללא הכר. אמנים מצליחים ומוכרים נדחקו הצידה ומרכז הבמה נתפס בידי סגנון חדש, קצבי וסוער, שהיה מיועד בראש ובראשונה לדור הצעיר. פריצת הרוק'נרול פתחה את הדרך גם לשינוי חברתי, גזעי וטכנולוגי, שהשפיע באופן מכריע על העולם כולו. כיצד התרחשה המפכה הזאת? מהיכן הופיע סגנון הרוק'נרול וכיצד פרץ וסלל את הדרך?

 

אביטל גונן - עיתונאי, שדרן רדיו, עורך מוסיקלי ומרצה. בוגר האוניברסיטה העברית בתחומי מדע המדינה והיסטוריה. מאז 2002 עובד ברדיו קול רג"ע שבצפון. שימש, בין השאר, כמנהל מחלקת החדשות, עורך מוסיקלי ראשי וכיום מגיש אקטואליה בכיר. בין התוכניות ששידר לאורך השנים: "מדברים ברדיו" (זוכת פרס ארגון העיתונאים), "הצד האחר", "האלמנט" (בה התארחו מיטב זמרי ישראל) וכעשור משדר מדי שישי בבוקר את "הבוקר השישי" בצוותא עם עמי כברי. מרצה לרדיו במכללות כנרת ועמק יזרעאל. בעל טור בנושאי תרבות, תקשורת וספורט בירחון "חיים בעמק". שימש כתחקירן ראשי בתוכניותיו של חיים הכט בערוץ 2, ביניהן "רישיון להרוג", "בין כרכור לסינגפור", "טיסה אחת בשבילנו", "תוצרת ז'יד" ועוד. בשנים האחרונות גם מרצה לתולדות הרוק, תקשורת, ספורט ותרבות.

 

הרישום ללא עלות, מספר המשתתפים מוגבל, על בסיס כל הקודם זוכה.

 

לנרשמים יישלח לינק להרצאה בזום במייל וב-SMS יום לפני קיום האירוע.

 

30 דקות לפני תחילת ההרצאה ייפתח הקישור בזום ושם תאושר כניסתכם לצפייה.

 

2/12/2020
10:30
זום
12/2/2020 10:30 12/2/2020 10:30 Asia/Jerusalem צוות אקטואלי: תולדות הרוק - פריצת הרוקנרול בהרצאה מספר אביטל גונן על כוכבי הרוק'נרול הראשונים, על הרקע שממנו צמחו ועל החיבור בין סגנונות "שחורים" ו"לבנים" שיצר את המוסיקה הפופולארית שכיום שומע העולם כולו.
זום
מארגן האירוע


לוח אירועיםדלג על לוח אירועים

לוח אירועים

עבור לתוכן העמוד