חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

משולחן המנכ"ל

29/07/2021

בימים אלה, עם הגעת תקציב המדינה לשלבי גיבוש סופי, אנו מתנקזים לנקודות הכרעה וסיכום בנושאים מרכזיים הקשורים קשר משמעותי וישיר לזכויותינו כגמלאי צה״ל, בכללן: שחיקת הגמלה, בג״צ "הגדלת הרמטכ״ל", סעיף 190 (מול רשות המסים), היוון לכל החיים, הסכמי המגזר הציבורי לפורשים משנת 2017 וסוגיית פורשים בדירוג מחקר.

 

בשבועות האחרונים התקיים רצף של פגישות ודיונים, בין היתר, עם ראשת מטה שר הביטחון, בכירי משרד הביטחון, היועכ״ל וראש מטה אכ״א, לגיבוש עמדת משרד הביטחון, וכן עם גורמים ממשרדי ממשלה נוספים בסוגיות הללו ואחרות.

 

אנו נמנעים מלפרט את תמונת המצב בשלב זה, עד סיכומים סופיים של תקציב המדינה וחוק ההסדרים, אך מבקשים לעדכן כי למרות קשיים רבים בגיבוש תקציב המדינה, ובתוכו תקציב צה"ל, על רקע המצב הכלכלי והפוליטי במדינה והשלכות משבר הקורונה המתמשך, ״צוות״ לא מרפה ומוסיף ונאבק על זכויות גמלאי צה"ל.

 

הנהגת ״צוות״, בראשות היו״ר מוטי בר דגן ובהובלת המנכ״ל דן נדיב, בשיתוף עם צוות עבודה מסור ומקצועי, בהשתתפות חברים מרכזיים שלנו, בתוכם צבי שור, ליאור אלמגור, יו״ר ועדת הזכויות מוטי שגיא, היועץ המשפטי עו״ד ברוך אברהמי, ובשיתוף עם משרדי עו״ד ארנון ושות׳ ופירון ושות׳ ויועץ האסטרטגיה והתקשורת אילן אוסטפלד, מצויה בקשר עבודה רצוף עם הגורמים הרלוונטיים ומקבלי ההחלטות במשרדי הממשלה הרלוונטיים ובקרב הרשויות המוסמכות הנוגעות לסוגיות הנ״ל.

 

אנו מקווים מאוד לעדכן בקרוב על מגמות והחלטות שישפיעו לטובה על רבים מאתנו, גמלאי צה״ל. ידיעות וכתבות ראשונות של כתבים ופרשנים צבאיים וכלכליים בקשר לתקציב הביטחון מתפרסמות כבר בשעות אלה ובתוכן עדכונים חלקיים על כיווני הסיכומים. בשלב זה מומלץ שלא להסתמך ולא להישען עליהן, כי, כאמור, מדובר בכיוונים כלליים.

 

אנו נמתין לסיכומים הרשמיים ונעדכן.

לוח אירועיםדלג על לוח אירועים

לוח אירועים

עבור לתוכן העמוד