חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

התייחסות היועץ המשפטי של "צוות" בנושא העתירה כנגד תוספת אחוזי רמטכ"ל לפנסיית גמלאי צה"ל

12/05/2020

נבקש לעדכן את חברי "צוות" כי היום נפתח הדיון בבג''צ בעתירת עמותת "צדק פיננסי", שדרשה לבטל את התוספת לקצבאות גמלאי צה''ל הנקראת "הגדלת הרמטכ''ל.

 

עורכי הדין של "צוות" נימקו מדוע יש לדחות את העתירה ומדוע התוספות ניתנו כדין. על פי נימוקיהם, אין מקום להתערבות בית המשפט. עורכי הדין דרשו גם לדחות את דרישות העותרים להשבה של כל התוספות שנכללו בקצבאות במשך שבע השנים האחרונות.

 

פרקליטות המדינה הודיעה לבית המשפט כי הנושא במחלוקת בין משרד האוצר לבין משרד הביטחון, כי היו דיונים על המחלוקת אצל המשנה ליועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה. הפרקליטות ביקשה עוד זמן כדי לנקוט עמדה.

 

בית המשפט העליון, בהרכב השופטים יצחק עמית, דוד מינץ ועופר גרוסקופף, החליט כי יש למצות את האפשרות כי הסוגיה שבמרכז העתירה תוסדר על ידי הגורמים הרלבנטיים ללא צורך בהתערבות בית המשפט. עוד החליט בית המשפט כי כל המשיבים יודיעו עמדתם לבית המשפט עד ליום 15.8.2020.

 

עמדת ארגון צוות הובהרה לבית המשפט ולצדדים למשפט. אנו נגן על זכותם של גמלאי צה''ל להמשיך ולקבל את התוספת הנדונה בקצבתם מכל הנימוקים המשפטיים. נעמוד על כך שיש להסדיר זאת באופן שגמלאי צה''ל וקצבאותיהם לא ייפגעו ולא ייגרע מהם דבר. נמשיך ונעמוד על כך שבית המשפט לא יתערב וידחה את העתירה, לרבות את דרישתה להשבה.

 

נשוב ונעדכן.

לוח אירועיםדלג על לוח אירועים

לוח אירועים

עבור לתוכן העמוד