חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

התייחסות מנכ"ל "צוות" לאיגרת מופת בנושא זכאות לפטור ממס על פי סעיף 190

27/03/2020

בימים אלה נדרש צה''ל לבצע את הנחיות רשות המסים לגבי אופן חישוב המס ותיקוף ההנחה במס של גמלאי צה''ל שהיוונו וסיימו את הניכוי מקצבתם בשל ההיוון (סעיף 190). מופ''ת הוציא הודעה ודברי הסבר לצעד שנתקבל לכל גמלאי שהעניין חל עליו. פעלנו בדרכים שונות כדי לבטל את רוע הגזרה וגם ביקשנו וקיבלנו את תמיכת צה''ל ומשרד הביטחון.

 

למרבה הצער, הדבר לא עלה בידינו ורשות המסים עומדת על דעתה. מנכ''ל משרד הביטחון, שגילה הבנה ורצון טוב, הבהיר לנו כי אין זה חוקי וכי יורה על עיכוב הביצוע כבקשתנו.

 

במצב הדברים זה יצאנו למאבק משפטי. לשם כך הקמנו צוות משפטי ושכרנו את שירותיו של משרד עורכי הדין ארנון ושות', שהוא אחד מהגדולים ומהמובילים בישראל. בראש הצוות עומד עו''ד ברק טל, המוערך על ידי רבים כאחד מטובי הליטיגטורים בישראל, ואף הועלה באחרונה כמועמד לכהונה בבית המשפט העליון. עימו בצוות עו''ד ד''ר למפרט, מומחה למסים, ועו''ד ורסנו, מומחה למשפט מנהלי. יחד איתם בצוות היועץ המשפטי של צוות עו''ד ברוך אברהמי ואנשי משרדו. עו''ד אברהמי היה המשנה ליועץ המשפטי לממשלה והממונה על הייעוץ המשפטי והחקיקה במשרד המשפטי ויש לו ידע וניסיון רב בפעילות עם רשויות המדינה ונגדן.

 

צוות עורכי הדין קיבל הנחיות ברורות לפעול להגנת גמלאי צה''ל ולעשות כל שניתן להתערבות בית המשפט בהנחיות רשות המסים.

 

נשוב ונעדכן בקרוב.

לוח אירועיםדלג על לוח אירועים

לוח אירועים

עבור לתוכן העמוד