חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

דברים לזכר אל"מ (מיל') יום טוב חזן ז"ל

11/02/2019
אל"מ (מיל') יום טוב חזן ז"ל
אל"מ (מיל') יום טוב חזן ז"ל

יום טוב חזן היה רס"ר גדוד 12, סמח"ט ב' המיתולוגי של חטיבת גולני ומנהל מוזיאון גולני, ושימש שנים רבות בתפקיד יו"ר סניף גליל מערבי ב"צוות".

 

יום טוב הלך לעולמו בי״ח בשבט תשע״ט, 24.01.19.

 

אנו מביאים כאן את דברי ההספד שנשא יו"ר מחוז הצפון יצחק חביו:

 

חברי ורעי היקר יום טוב,

 

אני פטור מלציין באוזני הקהל הנכבד הזה מי זה יום טוב. האמירה "יום טוב זה גולני וגולני זה יום טוב" מתאימה לך בצורה מושלמת.

 

אני רוצה לומר מספר מלים מזווית אישית – היחסים המיוחדים שנוצרו בינינו לאורך השנים. למרות שגם אני יוצא גולני, הכרנו מתקופת השירות בצה"ל. אתה סמח"ט גולני ואני מפקד מחוז גליל, מחנות סמוכים שיצרו מערכת קשרים מיוחדת במינה. היתה הערכה הדדית בינינו, שאני זוכר אותה עד היום. לאחר מספר שנים הצטלבו דרכינו פעם נוספת – אתה מנהל אתר גולני ואני ב"צוות". בנוסף התנדבת גם ל"צוות" ושימשת בתפקיד יו"ר סניף גליל מערבי במשך 25 שנים.

 

ניהול אתר גולני למורשת והנצחת חללי החטיבה, כמו גם פיתוח וטיפוח המקום שיהיה ראוי ליעדו המרגש, היו אצלך בנשמה. נדמה היה שאתה ממשיך את הקריירה הצבאית ארוכת השנים שלך, רק הפעם ללא מדים. אך מה זה משנה – ברוחך וביוזמתך נשארת חייל הקנאי למורשת החטיבה, רגיש לטיפול בחלליה ולהמשך הקשר עם המשפחות השכולות, ולא פחות מכך – הצטיינת בארגון עצרות וכנסים ברמות שונות, ששיאן היה יום הזיכרון השנתי לחללי החטיבה. עשית כל זאת כדי להעצים את השם והמוניטין של חטיבת גולני. נתת את כל חייך למטרה זו במשך 27 שנים ויכולת לעשות זאת עוד 27 שנים בבריאות איתנה ובהקרבה רבה. היה בך דחף בלתי נלאה לעשות עוד ועוד למען החטיבה, מורשתה והנצחתה. בביקורי הלא מעטים הייתי מלא גאווה על הדרך שבה הצלחת לעשות זאת.

 

יום טוב, בתפקידיך בחטיבה, באתר גולני וגם בצוות היית לעתים מחוספס, קולני ומשתמש בביטויים צבאיים כדי להביע דעתך. זה הקנה לך את האופי הייחודי שלך והוסיף נופך מיוחד לדיוני הוועד המנהל במחוז. אהבתי את דרכך המיוחדת. נאבקת בעקשנות ובהתמדה על דעותיך. פעם אפילו הצעת, ספק ברצינות ספק בצחוק, למלא טופס 630 נגד חברים שהוזמנו לאירועים ולא הופיעו. זה ביטא באופן מובהק את תסכולך שלמרות מאמצים שעשית למען הסניף, לא היתה היענות מספקת, למרות שמספר המשתתפים ומספר האירועים בסניף גדל בהתמדה משום נחישותך לקיים את שליחותך ברגישות ובעקשנות, ועם רצון עז לסייע – דבר שאפיין אותך בצוות.

 

אחד כמוני, שהיטיב להכירך, ידע על רגישותך למצוקות ובעיות של אנשים, אותן ניסית לפתור ככל יכולתך. יחד עם זאת, דפוס החשיבה הצבאית אפיין אותך גם בצוות. משהבעת דעתך במקרים מסוימים, והיא לא התקבלה, אמרת "אני מצדיע ומבצע".

 

חברי היקר. מותך הגיע בחטף. עד היום אינני מעכל את העובדה שאינך אתנו. זה היה מוות פתאומי, שהותיר את כולנו המומים. אתה נמצא עכשיו בעולם אחר ואם יש מלאכים בשמים הם ייעזרו בך, ללא ספק, בכל הקשור לארגון וסדר, כי אין שני לך בדברים האלה.

 

לאילנה ולכל בני המשפחה. אתם רשאים להיות גאים על חלקו של יום טוב בעשייה בעולם הזה למען המדינה, צה"ל וצוות. אני בטוח שמורשתו תקרין על העשייה בהתנדבות, נאמנות ומסירות גם בעתיד.

 

היית חייל כל ימיך. אני נפרד ממך בהצדעה. נוח בשלום על משכבך. אנו, חבריך בארגון צוות, נזכור אותך באהבה וגעגועים.  

לוח אירועיםדלג על לוח אירועים

לוח אירועים

עבור לתוכן העמוד