חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד
צוותון מס' 134 - ספטמבר 2017

 

 

 

 


 

העורך הראשי: אבי לחיאני, סמנכ"ל "צוות" 

 

 

 

 

 

 

 

 

דמי חבר

 

הנושא עלה בעת האחרונה שוב בשיח הציבורי ואנו מבקשים להבהיר בשנית את העובדות הבאות הנוגעות לעניין זה:

 

דמי החבר, שעמדו על סך 37 ₪, לא הועלו בשלוש השנים האחרונות, על אף שיוקר המחייה והשירותים עלו בהתמדה.

 

על מנת להמשיך ולהעניק לחברים את מיטב השירותים, ובכללם סבסוד לאירועים, בריאות, תעסוקה וסיוע לפרט מחד, וחיזוק הקרנות מאידך, נדרשנו להחלטה על העלאת דמי החבר.

 

הגוף המוסמך לאשר העלאת דמי החבר הינו אסיפת הנבחרים. אסיפת הנבחרים, בישיבתה מיום 11 ביוני 2017, אישרה החלטה לפיה דמי החבר יועלו ל-40 ₪ החל בקצבת אוקטובר 2017. בנוסף, בכל שנה יועלו דמי החבר ב-1 ₪ לשנה עד שנת 2020 (קצבת אוקטובר 2018 - 1 שקל, קצבת אוקטובר 2019 - 1 שקל, קצבת 2020 - 1 שקל).

 

באותה אסיפה אושר מתן מעמד לאלמנות הגמלאים כחברות מן המניין ובעלות זכויות שוות כחברי "צוות", לרבות עדכון דמי החבר ל-40 ₪.

 

לצערנו, עם מימוש החלטה זו אירעה תקלה כאשר נעשתה גבייה בסך 40 ₪ לחלק מחברי "צוות" בקצבת ספטמבר 2017. כפי שהודענו והתנצלנו, התקלה תתוקן בתיאום עם מופ"ת באופן שבקצבת נובמבר יקוזזו העודפים בהתאם.

 

סוגיית תשלומי דמי החבר רגישה ועל כן כל החלטה בעניין זה מתקבלת לאחר שיקול דעת, תהליך דיונים מובנה ואישור במוסדות המוסמכים.

 תיקון 190 

 

אנו מודעים לציפיות החברים למציאת פתרון בסוגיה מורכבת ומתמשכת זו. הטיפול בעניין זה נמשך מול גורמי צה"ל ומשרד הביטחון.

 

בתוך כך התקיימה פגישה בתאריך 10 בספטמבר 2017, עם יו"ר רשות המסים וסגניתו, בראשות סגן שר האוצר ח"כ יצחק כהן, ובהשתתפות יו"ר "צוות", המנכ"ל והיועץ המשפטי. במהלך הפגישה הוצג הנושא על משמעויותיו לסגן שר האוצר וליו"ר רשות המסים. סגן השר הנחה את יו"ר רשות המסים לקיים דיונים בעניין זה ולהציג הצעות לפתרון שיימנע את המשך הפגיעה בגמלאי צה"ל. נזכיר שאופציית פנייה לערכאות משפטיות עומדת בעינה, ותופעל אם לא יימצא פתרון לנושא.

 

נמשיך לעדכנכם בכל התפתחות.

 


 

נחנך מבנה חדש לסניף מעלה אדומים 

 

בטקס מכובד וצנוע נחנך מבנה חדש לסניף "צוות" במעלה אדומים שבמחוז ירושלים, המונה כ-300 חברים.

 

במעמד זה אף נחנך קרון נייד לחלוקת שתייה ומזון ע"ש רס"ן חגי ביבי הי"ד, גיבור ישראל, בן מעלה אדומים, שיופעל על ידי מתנדבי הארגון לרווחתם של חיילי צה״ל הבאים בשערי מעלה אדומים או חולפים בה בדרכם לבסיסיהם, לבתיהם או למשימות באזור.

 

 


חשיפת השלט בטקס חנוכת הסניף החדש

 

יו"ר "צוות" מוטי בר דגן ברך את הנוכחים, בהם סגן ראש העיר, רב העיר, יו"ר הסניף לשעבר ומייסד הסניף עמרם אהרון ויו״ר הסניף הנוכחי דוד אלפי, ושיבח את הפעילים והמתנדבים הרבים ובני משפחת ביבי.

 

יו"ר מחוז ירושלים הרב יוסף וסרמן קבע מזוזה והוסיף דברי תורה וברכה. היו"ר בר דגן התכבד בהסרת הלוט ודן נדיב מנכ"ל "צוות" בגזירת הסרט בחנוכת המבנה.

 

 


הקרון החדש לחלוקת שתייה ומזון לחיילים

 

 


 

יום עיון לעדה הדרוזית

 

יום עיון מיוחד וחגיגי ביוזמת "צוות", התקיים לכבוד העדה הדרוזית.

 

האירוע אורגן על ידי מחוז הצפון, בראשות יו"ר המחוז יצחק חביו, סגן יו"ר "צוות", ובהובלתו המסורה של אברהים ריאד, חבר הנהלת צוות ויו״ר סניף מרכז הגליל. באירוע השתתפו מאות מחברי הארגון מרחבי הארץ, מפקדים בני העדה בעבר ובהווה, נכבדי העדה בראשות השיח' מואפק טריף, שר הכלכלה אלי כהן, ראש אגף משאבי אנוש בצה"ל האלוף מוטי אלמוז וכן חברי הנהלת צוות בראשות היו"ר מוטי בר דגן והמנכ"ל דן נדיב.

 

האירוע המכובד התקיים באתר המקודש לעדה הדרוזית בקבר נבי שועייב, הוא קבר יתרו, סמוך לכפר זיתים, ונקבע מראש בסמוך לחג הקורבן.

 

 


משתתפי יום העיון בקבר נבי שועייב

 

ארגון צוות מעלה על נס בכל יום, וביום זה במיוחד, את תרומתה של העדה הדרוזית לחברה בישראל ובמיוחד לצה"ל, לאורך השנים, במסירות אין קץ ובהקרבה ונאמנות מעוררות השראה, ומצדיע בכבוד לחבריו בני העדה, אחינו ורעינו לנשק.

 

הדוברים הנכבדים, בהם שר הכלכלה אלי כהן וראש אגף משאבי אנוש בצה"ל האלוף מוטי אלמוז, ציינו את המחויבות המוחלטת של מדינת ישראל לעדה הדרוזית ולחיילים בני העדה וכן לארגון צוות המטפל בנושאי הליבה של כלל גמלאי צה"ל. שר הכלכלה התחייב להוסיף ולחזק את ההעדפה המתקנת הראויה לבני העדה במישורי החיים והעשייה השונים.

 

יו"ר צוות מוטי בר דגן הביע הערכתו למחוז הצפון וליצחק חביו על הארגון המופתי וכן לאברהים ריאד, שהיה הרוח החיה מאחורי היוזמה לקיום האירוע. בר דגן סקר בפני הנוכחים את עיקרי הפעילות של הארגון בתחומי הזכויות, הרווחה, הבריאות, התעסוקה והתנדבות, שיבח את גמלאי המגזר הדרוזי בראשות ריאד והבטיח להמשיך ולקדם את רווחתם של בני המגזר.

 

יו"ר צוות ברך את נכבדי העדה ובראשם השיח' טריף לרגל חגם בשם כלל גמלאי צה"ל חברי צוות, והודה להם על הרעות והתרומה האדירה לביטחונה של המדינה והחברה בישראל.

 

 


 

ברוכים הבאים ל"צוות" 

 

בחודש אוגוסט 2017 הצטרפו לארגון "צוות" 72 חברים חדשים. נברכם בברכת ברוכים הבאים!

 

 

 

 

 

 

ביטוח הבריאות והסיעוד

 

בימים אלה מתקיימים דיונים קדחתניים לסיכום המתווה הסופי של פוליסת הסיעוד במסגרת הקולקטיב. לאור ההנחיה של הממונה על שוק הביטוח, ליצור המשכיות באופי הפוליסה, מתגלים קשיים מול חברות הביטוח ומבטחי המשנה במתן מענה לעיקרון ההמשכיות.

 

בתאריך 1 באוקטובר 2017 יתקיים דיון מערכתי במשרד האוצר בסוגיה ואנו נשתתף בו. כידוע הביטוח הנוכחי הוא עד 31.12.17.

 

 

 

 

 

 

דיור מוגן

 

אנו ממשיכים בתיאום עם רשת "משען" באכלוס חדרי הדיור המוגן בהנחה משמעותית לחברי "צוות".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

תאריך אחרון להרשמה להשתתפות יוצרים בתערוכה - 25 בספטמבר 2017.

תאריך אחרון להגשת חומרים - 15 באוקטובר 2017.

 

 

 

לפרטים המלאים »

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

לתא"ל (מיל') ד"ר אפרים לפיד - על הוצאת ספרו - "לוחמי הסתר" בהוצאת ידיעות אחרונות.

 

 

 

 

לתא"ל (מיל') שמעון חפץ - על הוצאת ספרו - "הסודות שבפנים" בהוצאת קונטנטו נאו.

 

 

 

 

 

 

 

 

תוכנית להסבת אקדמאים להוראה – "צוות – הטובים בחינוך" שנת הלימודים תשע"ח 

 

יחידת התעסוקה ב"צוות", בשיתוף פעולה עם מרכז מופת בצה"ל, פותחים את ההרשמה לתוכניות להסבת אקדמאים להוראה "צוות - הטובים בחינוך" במכללות הבאות:

 

מכללת "בית ברל" בכפר סבא:

הסבת מהנדסים למתמטיקה - "מתמטיקה מעל ומעבר"

הסבת מהנדסים לפיזיקה - "פיזיקה מעל ומעבר"

מכללת "אורנים" בקרית טבעון – "צוות – הטובים בחינוך בצפון"

מכללת "קיי" בבאר שבע – "צוות – הטובים בחינוך בנגב"

 

ארגון "צוות" רואה בהמשך פתיחת המחזורים של התוכניות חשיבות מהמעלה הראשונה ליצירת המשכיות וביסוסן של תוכניות חשובות אלו "כמנוע השמה" נוסף לאלה הקיימים.

 

חברי "צוות", בהיותם בעלי מחויבות לשרת את המדינה ונכונות לעבודה מאומצת ומאתגרת התורמת לחוסנה של ישראל, הינם מועמדים טבעיים להשתלבות בתוכניות אלו.

 

אנו בעיצומו של הרישום לתוכניות, חברים מוזמנים לפנות למנהלי התעסוקה במחוזות.

 


 

תוכנית הסבת הנדסאים להוראת מקצועות טכנולוגיים 

 

יחידת התעסוקה בארגון "צוות", בשיתוף פעולה עם מנהל הפרישה בצה"ל ומשרד החינוך, פותחים לראשונה תוכנית ייחודית ואטרקטיבית להסבת הנדסאים להוראת מקצועות טכנולוגיים.

 

התוכנית מיועדת להכשיר פורשי צה"ל חברי "צוות" להוראה בבתי ספר על-יסודיים בתחומי הטכנולוגיה (חשמל, אלקטרוניקה ומכונות). מחזור ראשון מתוכנן להיפתח באוקטובר 2017 בשתי המכללות המובילות: מכללת קיי בבאר-שבע ומכללת אורט בראודה בכרמיאל.

 

חברים המעוניינים להירשם לתוכנית מוזמנים לפנות למנהלי התעסוקה במחוזות.

 


 

ימי עיון "קריירה, תעסוקה ושיווק עצמי"

 

יחידת התעסוקה, בשיתוף פעולה עם "ביטחונט", עורכים ימי עיון בנושא "קריירה, תעסוקה ושיווק עצמי". ביום זה ייערכו הרצאות מגוונות בעולם התעסוקה וטיפים לשיווק עצמי בחיפוש עבודה.

 

תאריכי ימי העיון:

 

מחוז יהודה – 22.11.2017 – באשדוד

מחוז דרום – 6.12.2017 – באופקים

 

חברים המעוניינים להשתתף בימי העיון מוזמנים לפנות למנהלי התעסוקה במחוזות יהודה ודרום.

 


 

"סל הכשרה" לסיוע להשתלבות במעגל העבודה 

 

באפשרותם של דורשי העבודה המעוניינים לעבור הסבה מקצועית שתסייע להשתלבותם במעגל העבודה לקבל סיוע כספי למימון ההכשרה מתוך תקציב "סל הכשרה" העומד לרשות יחידת התעסוקה. קבלת הסיוע מחייבת עמידה בקריטריונים.

 

לקבלת פרטים נוספים ניתן לפנות למנהלי התעסוקה במחוזות.

 

 


 

סדנאות העצמה לדורשי עבודה 

 

יחידת התעסוקה ב"צוות" ומכון שיפור בע"מ מקיימים סדנאות העצמה לחברי "צוות" דורשי עבודה. הסדנאות מתמקדות בהעצמה אישית לחיפוש והשתלבות במעגל העבודה.

 

להלן מועדי הסדנאות המתוכננות עד סוף שנת 2017:

 

6.11.2017 – מחוז דרום

16.11.2017 – מחוז צפון

28.11.2017 – מחוזות דן ושרון

7.12.2017 – מחוז יהודה

11.12.2017 – מחוז ירושלים

 

חברים המעוניינים להשתתף בסדנאות העצמה יפנו למנהלי התעסוקה במחוזות.

 

 


 

פרסום משרות באתר האינטרנט של "צוות" 

 

יחידת התעסוקה בארגון "צוות" מסייעת לפורשים משירות הקבע, חברי "צוות", להיקלט ולהשתלב בשוק העבודה האזרחי.

 

בימים אלה נערך פיילוט שבו מתפרסמות באתר "צוות" משרות ייחודיות מתוך כלל המשרות של יחידת התעסוקה ב"צוות", אשר לא נמצאו להן מועמדים מתאימים מקרב מאגר דורשי העבודה.

 

אנו מזמינים אתכם לצפות במשרות המפורסמות. המוצאים עצמם מתאימים ועונים על פרטי משרה המתפרסמת במאגר, מוזמנים לפנות לטלפון המצוין במשרה.

 

 לחצו כאן לצפייה במשרות החמות »

 

 

 

 

 

האוניברסליות של ראש השנה

 

 

על פי המסורת היהודית ראש השנה, שלא כמו חגי ישראל האחרים, איננו חג של עם ישראל בלבד. ראש השנה הוא חג אוניברסלי הנוגע לכל העולם ולכלל בני האדם. ראש השנה הוא יום הדין ל"כל באי עולם". ומדוע נבחר ראש השנה כיום הדין לכולם? התשובה לכך היא שהעולם נברא בחודש תשרי, ולכן ראש השנה מציין לא רק את תחילת השנה, אלא גם את תחילת האנושות (ראש השנה ח', ע"א). על כן מזכירים בתפילות ראש השנה גם את תחילת ההיסטוריה האנושית, למשל, את סיפור נח והמבול.

לכתבה המלאה »

 

 

וידאו "צוות" מציג: מגזין מס' 109

לחצו כאן לצפייה ביוטיוב


תגובות והערות ל"צוותון" נא שלחו אל:
BITAON@tzevet.org.il


 

לוח אירועיםדלג על לוח אירועים

לוח אירועים

עבור לתוכן העמוד