חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד
צוותון מס' 131 - יולי 2017

 

 

 

 

העורך הראשי: אבי לחיאני, סמנכ"ל "צוות"   

 

 

 

 

 

 

 

  

מפגש של ראשי ארגוני הגמלאים הגדולים במדינה במשרדי "צוות"

 

 ביום חמישי, 13.7.17, התקיימה במשרדי הנהלת ״צוות״ פגישה רבת משתתפים של ראשי ארגוני הגמלאים בשירות הציבורי, מהגדולים במדינה. ראשי הארגונים נענו להזמנתו של יו״ר ״צוות״ מוטי בר דגן, אשר יזם את הפגישה במטרה לקדם איחוד כוחות מתואם לטיפול בזכויות הגמלאים, נושא שבו יש למרבית הגמלאים אינטרס משותף, ובמרכז שחיקת הגמלה והביטוח הסיעודי.

 

על דעת רוב המשתתפים, איחוד כוחות ותיאום עמדות בין הארגונים ייצור מהלך משמעותי, אשר יאפשר השפעה על גורמים מרכזיים בממשלה ובמשק.

 

בתוך כך, הוחלט על הקמת צוותי עבודה מתואמים לטיפול יזום של הגופים, כדי לקדם מהלכים שיביאו פתרון לסוגיות המרכזיות של הגמלאים, ובמראשם שחיקת הגמלה והביטוח הסיעודי. המגמה היא להיפגש עם יו"ר ההסתדרות ועם שר האוצר ולהציג בפניהם את הנושאים שנדונו במפגש.

 

בפגישה השתתפו: מנכ״ל ״צוות״ דן נדיב, יו״ר הסתדרות הגמלאים בישראל שמוליק מזרחי, מנכ״ל הסתדרות הגמלאים אפרים קורן, יו״ר ארגון גמלאי מבטחים דניאל יסוד, יו״ר גמלאי הסתדרות המורים ברוריה שכטר, יו״ר ארגון גמלאי משרד הביטחון איציק בלוך, יו״ר גמלאי המשטרה ושב״ס יעקב פיטוסי, יו״ר ועד גמלאי שב״כ (שובל) שמעון רומח, יו״ר הסתדרות הגמלאים מרחב תל אביב צחי אשכנזי, סגן יו״ר ועד גמלאי בזק יצחק דישי, ונציג התעשייה האווירית גדי בדיחי.

 

בנוסף, השתתפו במפגש סגן יו״ר ״צוות״ יצחק חביו, יו״ר ״צוות״ לשעבר צבי שור, יו״ר ועדת הזכויות ב"צוות" יוחנן שלום, היועץ המשפטי של ״צוות״ עו״ד ברוך אברהמי, חבר ועדת האסטרטגיה של "צוות" ליאור אלמגור, יו״ר ועדת כספים עליזה רז ומספר יועצים ובעלי תפקידים מרכזיים נוספים בארגונים המיוצגים.

 

 


המשתתפים בעת הפגישה 

בית המשפט האזורי לעבודה פסק בנושא הביטוח הלאומי

 

בית הדין האזורי לעבודה דן השבוע בתביעת משרתי קבע בצה"ל שפרשו מהשירות כנגד המוסד לביטוח לאומי, בעניין ניכוי דמי ביטוח לאומי במהלך חופשת הפרישה של משרתי הקבע.

 

בית המשפט בפסיקתו דחה את תביעת העותרים.

 

לחצו כאן לעיון בפסק הדין המלא »  

 


 

יש עם מי לדבר

 

ביום ראשון, 16 ביולי 2017, מהשעה 16:00 ועד לשעה 18:00, נקיים לראשונה בדף הפייסבוק הארגוני "קו פתוח" לשאלותיכם במגוון נושאים ובהם: זכויות, בריאות, סיוע לפרט, תעסוקה, התנדבות ועוד.

 

המטרה היא להרחיב את הדיאלוג בינינו, בין יו"ר "צוות", בעלי התפקידים במזכירות הארצית, חברי הוועד המנהל, יו"ר הוועדות הארציות וכל מי שאמון על הנושאים הנמצאים בליבת העשייה של צוות. חברים שאינם עושים שימוש בפייסבוק יוכלו להעביר שאלותיהם באמצעות דוא"ל או בפקס, לכתובת ולמספר הטלפון המופיעים במודעה.

 

חשוב להדגיש שערוץ זה לא נועד לפניות בנושאים אישיים, אלא בנושאים שלהם מכנה משותף רחב ואשר לכלל ציבור חברי הארגון יש עניין בהם. כל שאלה/פנייה תפורסם וכן המענה לה.

 

אנו מודים לכם על שיתוף הפעולה ומאחלים שיח פורה ומועיל.

 

 

 

 

 


 

משלחת "צוות" במצעד החיים

 

משלחת של 40 חברי "צוות" השתתפה גם השנה במצעד החיים ברומניה בעיר יאשי. בראש המשלחת עמד יו"ר מחוז ירושלים הרב יוסף וסרמן.

 

 


שגריר ארה"ב ברומניה משתתף בצעדה

 

 


 

ברוכים הבאים ל"צוות"

 

בחודש יוני 2017 הצטרפו לארגון "צוות" 61 חברים חדשים. נברכם בברכת ברוכים הבאים!

 

 

 

 

 

ביטוח הבריאות והסיעוד

 

ב-3 ביולי 2017 נחתם הסכם עם חברת ״הפניקס״, המסדיר את הארכת פוליסת ביטוח הבריאות לחברי ״צוות״ המבוטחים עד נובמבר 2025. מדובר בהישג משמעותי, המאפשר לנו שקט נפשי ביטוחי, חלילה, אם נידרש לכך, לעוד יותר משמונה שנים.

 

כידוע לכם, המפקחת על הביטוח חייבה בתקנה חוקית לאחרונה הפרדת פוליסת הבריאות מפוליסת הסיעוד, ולכן הסכם זה מעגן את ההמשכיות ללא צורך בחיתום ובאישור מחודש של הכיסויים הבריאותיים שלנו. כל זאת כהכנה וכבסיס להפרדת הפוליסות, שתתרחש ב-1 בינואר 2018.

 

מצורף בזאת פירוט העדכונים, התנאים והעלויות המשוערכות לשימושכם.

 

אנו מבקשים להודות ליו"ר ועדת הבריאות אילן דולפין, לחברי הוועדה, לרו"ח דוד כהן, לעו"ד מורן מאירי, לעו"ד אייל שגיא ולעמיר להב, שהשתתפו והובילו לחתימה חשובה זו, המבשרת על היערכות מלאה ומותאמת לצורכי גמלאי צה״ל, ובתקווה שאיש לא יזדקק להפעלתה.

 

באשר לפוליסת הסיעוד, אנו נמצאים בעיצומם של מגעים אחרונים למיסודה והארכתה כפוליסה נפרדת, על פי דרישת המפקחת על הביטוח, ובחודשים הקרובים נשלים את המלאכה ונעדכן בסיומה ובפרטיה בבוא העת.

 

לחצו כאן לפירוט סטטוס ביטוח הבריאות והסיעוד »

 

 

 
יו"ר "צוות" מוטי בר דגן ומנכ"ל הארגון דן נדיב חותמים על ההסכם עם חברת הפניקס

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

בטקס בו הוכתרו יקירי העיר חולון ואזרח כבוד 2017 הוענק אות יקיר העיר לשני חברי ארגון "צוות" מסניף חולון:

 

סא"ל (מיל') רמי ארד (חיל האוויר).

סא"ל (מיל') נחום חי (חיל האוויר).

 

בטקס השתתפו יו"ר ארגון "צוות" מוטי בר דגן, חברת ארגון "צוות" ויו"ר ויצ"ו חולון גיטה גופר וכן חבר ארגון "צוות" פעיל בפרויקט זה"ב בגן, חתן מגן ראש העיר, מוטי קיאני.

 

 


 

 

 

 

 

 

תוכנית להסבת אקדמאים להוראה "צוות - הטובים בחינוך" בשנת הלימודים תשע"ח

 

יחידת התעסוקה ב"צוות", בשיתוף פעולה עם מרכז מופת בצה"ל, פותחים את ההרשמה לתוכניות להסבת אקדמאים להוראה "צוות – הטובים בחינוך" בשלושת המכללות:

 

מכללת "בית ברל" בכפר סבא – מתקיימות שלוש תוכניות:

 

הסבת מהנדסים להוראת מתמטיקה – "מתמטיקה מעל ומעבר"

הסבת מהנדסים להוראת פיזיקה – "פיזיקה מעל ומעבר"

תוכניות אלו הן הצעירות לצד התוכנית הוותיקה והמצליחה המתקיימת למעלה משני עשורים: "צוות - הטובים בחינוך".

 

מכללת "אורנים" בקרית טבעון – "צוות – הטובים בחינוך בצפון".

 

מכללת "קיי" בבאר שבע – "צוות – הטובים בחינוך בנגב".

 

ארגון "צוות" רואה בהמשך פתיחת המחזורים של התוכניות חשיבות מהמעלה הראשונה ליצירת המשכיות וביסוסן של תוכניות חשובות אלו "כמנוע השמה" נוסף לאלו הקיימים.

 

חברי "צוות", בהיותם בעלי מחויבות לשרת את המדינה ונכונות לעבודה מאומצת ומאתגרת התורמת לחוסנה של ישראל, הינם מועמדים טבעיים להשתלבות בתוכניות אלו.

 

חברים המעוניינים להירשם לתוכניות מוזמנים לפנות למנהלי התעסוקה במחוזות.

 


 

השתלמות ענפית בבנייה ובנייה הנדסית לממונים על הבטיחות

 

יחידת התעסוקה ב"צוות", בשיתוף פעולה עם מכללת "בו"ב בטיחות וביטחון בע"מ", פותחת השתלמות ענפית בבנייה ובנייה הנדסית לממונים על הבטיחות. הלימודים יימשכו כחודש וחצי.

 

מטרת ההשתלמות להכשיר ממונים על הבטיחות לתחום הבנייה והבנייה ההנדסית ובכך להרחיב את הסמכתם המקצועית בתחום.

 

תאריך פתיחה – 3.9.2017 במרכז (מודיעין), 20 מפגשים בימי ראשון בשבוע.

 

אנו בעיצומו של הרישום להשתלמות, חברים המעוניינים להירשם מוזמנים לפנות למנהלי התעסוקה במחוזות.

 

פתיחת הקורסים מותנית במינימום משתתפים.  

 


  

יום עיון "קריירה, תעסוקה ושיווק עצמי" – במחוז הצפון

 

בתאריך 4.9.2017 מתוכנן להיערך יום עיון בנושא "קריירה, תעסוקה ושיווק עצמי" ב"בית יוזמות" בחיפה.

 

ביום זה ייערכו הרצאות מגוונות מעולם התעסוקה וטיפים לשיווק עצמי בחיפוש עבודה.

 

חברים המעוניינים להשתתף ביום העיון מוזמנים לפנות למנהלת/רכזת התעסוקה במחוז הצפון.

 


 

"סל הכשרה" לסיוע להשתלבות במעגל העבודה

 

באפשרותם של דורשי העבודה המעוניינים לעבור הסבה מקצועית שתסייע להשתלבותם במעגל העבודה לקבל סיוע כספי למימון ההכשרה מתוך תקציב "סל הכשרה" העומד לרשות יחידת התעסוקה. קבלת הסיוע מחייבת עמידה בקריטריונים.

 

לקבלת פרטים נוספים ניתן לפנות למנהלי התעסוקה במחוזות.

 

 


 

פרסום משרות באתר האינטרנט של "צוות"

 

יחידת התעסוקה בארגון "צוות" מסייעת לפורשים משירות הקבע, חברי "צוות", להיקלט ולהשתלב בשוק העבודה האזרחי.

 

בימים אלה נערך פיילוט שבו מתפרסמות באתר "צוות" משרות ייחודיות מתוך כלל המשרות של יחידת התעסוקה ב"צוות", אשר לא נמצאו להן מועמדים מתאימים מקרב מאגר דורשי העבודה.

 

אנו מזמינים אתכם לצפות במשרות המפורסמות. המוצאים עצמם מתאימים ועונים על פרטי משרה המתפרסמת במאגר, מוזמנים לפנות לטלפון המצוין במשרה.

 

 לחצו כאן לצפייה במשרות החמות »

 

  

 

 

 

יְמֵי בֵּין הַמְּצָרִים

 

יְמֵי בֵּין הַמְּצָרִים במסורת היהודית הם שלושת השבועות שבין שבעה-עשר בתמוז, שבו הובקעה חומת ירושלים, לבין תשעה באב, שבו חרב בית המקדש. ימים אלה מציינים את ימי הצרה והמצוקה הקשורים לחורבן בית המקדש הראשון והשני, וחלים בהם דיני אבלות ההולכים ומחמירים ככל שקרבים לתשעה באב.

 

הביטוי "בין הַמְצָרִים" מופיע במגילת איכה, בתיאור חורבן הבית הראשון ומצבה של ממלכת יהודה בעקבות החורבן: "גָּלְתָה יְהוּדָה מֵעֹנִי, וּמֵרֹב עֲבֹדָה הִיא יָשְׁבָה בַגּוֹיִם, לֹא מָצְאָה מָנוֹחַ; כָּל-רֹדְפֶיהָ הִשִּׂיגוּהָ בֵּין הַמְּצָרִים" (מגילת איכה, פרק א', פסוק ג').

 

נבוכדנצר מלך בבל מוביל את צבאו אל תוך ירושלים הנצורה. שלושה שבועות לאחר מכן נחרב בית המקדש הראשון. החומות נבקעו, למעשה, בשבעה-עשר בתמוז, במסגרת האירועים שהביאו לחורבן בית ראשון, כמו גם חורבן בית שני.

 

 

 

 

וידאו "צוות" מציג: מגזין מס' 108

לחצו כאן לצפייה ביוטיוב


תגובות והערות ל"צוותון" נא שלחו אל:
BITAON@tzevet.org.il


 

לוח אירועיםדלג על לוח אירועים

לוח אירועים

עבור לתוכן העמוד