חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

סניף פתח תקווה: טיול יומי בעקבות מעט מחייו של משה דיין

התוכנית:


07:00 (התכנסות 06:45) יציאה מעיריית פתח תקווה.
07:05 תחנת איסוף נוספת, צומת סירקין.


יציאה  באוטובוס מפואר עם מדריך מקצועי צמוד. בעלייה לאוטובוס יתכבדו המשתתפים בשתייה של קפה ומאפים.  באוטובוס לרשות המשתתפים  שתייה קרה ופינוקים לכל הדרך.


נסיעה דרך כביש 6 עד לצומת אלונים לארוחת בוקר עצמית,  חברת אופק תדאג לקפה תה ועוגיות. בסיום ארוחת הבוקר המשך נסיעה לנהלל. נתחיל בבית הקברות במושב נהלל. קברו של אילן רמון, קברו של משה דיין. נמשיך למושב נראה את "כפר הנוער ויצו נהלל" בי"ס חקלאי בו למד משה דיין. בית העם הישן, מועדון הנוער בעבר. המחלבה ומבני בית הספר היסודי. הבית בו גדל משה דיין.


משה דיין נולד במאי 1915 בקיבוץ דגניה, בגיל 6 עברה משפחתו לנהלל. הוא למד בבית הספר החקלאי הדסה ויצו נהלל, נשמע ונעקוב אחר התבגרותו של האיש בנהלל. נשמע את סיפורי אהבותיו כבר מגיל צעיר, נבקר בסליק בנהלל, שהתגלה רק בספרו של מאיר שלו. נמשיך לקיבוץ חניתה שמשה דין היה בין מקימיו, נמנה עם קיבוצי חומה ומגדל. נבקר במוזאון בחניתה, מוזיאון חומה ומגדל חניתה שנמצא בלב הקיבוץ, בבית אבן בראש ההר המשקיף אל נופו המרהיב של הגליל המערבי. המוזיאון מציג את סיפור העלייה הנועז של חניתה, כמבצע לאומי, במסגרת יישובי חומה ומגדל. במוזיאון תצוגה של צילומים מקוריים, כלי נשק, כלי עבודה וסרט על העלייה לחניתה ועל השנים הראשונות בקיבוץ.


באגף הארכיאולוגיה של המוזיאון תוכלו לצפות בממצאי האזור מתקופות קדומות, כמו שרידים של בזיליקה ביזנטית, פסיפסים נדירים, מטבעות מתקופת בית שני וכלי אבן של האדם הקדמון. נשמע סיפורים כיצד השתלב משה דיין בקיבוץ.
ארוחת צהרים בקיבוץ כברי.


לאחר ארוחת הצהרים  ניסע למוזיאון אסירי המחתרות שבכלא עכו, כאן נכלא משה דיין ב- 1939 ע"י הבריטים ביחד עם 43 חברי קורס המדריכים ב"הגנה" שאותם הדריך.


מוזיאון אסירי המחתרות - עכו הוא מוזיאון הנצחה לזכרם ופועלם של חברי המחתרות העבריות בתקופת המנדט הבריטי, שנכלאו בכלא עכו. המוזיאון ממחיש את אורח חיי האסירים בכלא ואת סיפור פריצת כלא עכו. באתר מוקדשים חדרי הנצחה לתשעת הנופלים בפריצה ולתשעת עולי הגרדום. המוזיאון שוכן במבצר עכו, אשר נבנה בתקופה העות'מאנית. המבצר שימש בתקופת השלטון העות'מאני כבסיס צבאי, מעון מושל עכו ואף בית סוהר. ראשוני אסירי המחתרות שנכלאו במקום, בשנת 1912, היו חיים שטורמן וצבי ניסנוב, חברי ארגון השומר. במהלך כל הדרך נשמע ממדריכה מיוחדת שחקרה את אורך חייו של האיש.


המחיר הינו לכל המכלול, כולל כניסות אוטובוס וארוחת צהרים.   

מחיר:
1) חבר "צוות" בן/בת זוג........................ 150 ש"ח לאדם.
2) אורח (על בסיס מקום פנוי) ................ 220 ש"ח לאדם.
3) ההרשמה על גבי הספח המצורף בסוף החוזר (התשלום בשיק בלבד) לפקודת סניף "צוות" פתח תקוה לתאריך 19.06.2016.
4) המחיר אינו כולל תשר לנותני השירותים.


תאריך 22/06/2016 07:00
מיקום נהלל ועוד
לוח אירועיםדלג על לוח אירועים

לוח אירועים

עבור לתוכן העמוד